NHL: hátrányból fordítva nyert a Chicago és a Montreal

Kétgólos hátrányból fordítva sikerült legyőznie a Montrealnak a Pittsburgh-öt az észak-amerikai jégkorongliga szerdai játéknapján.

Fotó: Andre Ringuette/Getty Images

Nagyszerűen kezdte a Canadiens az összecsapást, hiszen már az ötödik percben előnybe került, viszont a második harmad hatodik percére már 3-1-re ment a Penguins. A pályaválasztó azonban még a második felvonásban ledolgozta a hátrányát, majd bő 15 perccel a találkozó vége előtt 4-3-ra fordított, amivel meg is nyerte az összecsapást, így összesítésben megszerezte a vezetést az együttes.

Szintén hátrányból fordítva tudott győzni a Chicago az Edmonton ellen. Igaz a Blackhawks kétszer is vezetést szerzett az első harmadban, a második játékrész vége előtt nyolc másodperccel fordítani tudott az Oilers. Végül a pályaválasztó bő öt perccel a találkozó vége előtt egyenlíteni tudott, majd 1:16-al a 60. perc előtt a vezetést is megszerezte a Chicago, amely így összesítésben már 2-1-re vezet.

Nem volt könnyű dolga a Floridának a New York Islanders ellen. Igaz az első harmad nem hozott gólt, de a második felvonásban egy gólváltást követően 1-1-es állásnál fordulhattak az utolsó játékrészre a felek. Itt aztán mindössze három perc kellett ahhoz, hogy a pályaválasztó 3-1-re elhúzzon, és igaz 18:33-nál szépített az Islanders, de ez nem volt elég a hosszabbításhoz, így 3-2-re diadalmaskodott a Panthers, amely így 2-1-re vezet összesítésben.

Kiütötte az Arizona a Nashvillet. A Coyotes a hatodik percben már előnybe került, viszont a második harmad elején a Predators ismét nyílttá tette a mérkőzést. A harmadik felvonásban aztán a pályaválasztó lerendezte a találkozót, hiszen három gólt rámoltak bő 19 perc alatt, így végül 4-1-re diadalmaskodtak. Ennek köszönhetően az Arizona 2-1-re vezet összesítésben.

Az utolsó pillanatokban győzte le a helyosztó keleti csoportjában a Tampa Bay a Bostont. A pályaválasztó már az első harmadban kétgólos hátrányba került, de az utolsó felvonás második percére már 2-2 volt az állás. Az egyenlítés azonban nem hozott szerencsét a Bruinsnak, hiszen 18:33-nál Tyler Johnson révén 3-2-re diadalmaskodott a Lightning.

Lenullázta a Colorado a Dallast. Az Avalanche már az első 20 percet követően kettővel ment, majd a második és a harmadik játékrészben is egy-egy gólt szerezve végül 4-0-ra diadalmaskodott.