Bajnokok Ligája: hiába nyert, kiesett a Juventus – videó

Nem volt elég a 2-1-es győzelem a Juventusnak az Olympique Lyon ellen, hiszen a francia együttes idegenben lőtt góljának köszönhetően továbbjutott a negyeddöntőbe.

A mérkőzés előtt a fogadóirodák a Juventust tartották esélyesebbnek, viszont Paulo Dybala, Aaron Ramsey és Blaise Matuidi sem kapott helyet a kezdőcsapatban. A torinóiak mellett szólt az is, hogy Olaszországban befejezték a bajnokságot, míg a francia együttesnek március óta csak egy tétmérkőzése volt, a PSG ellen büntetőkkel elvesztett Ligakupa döntő. Ugyanakkor az is biztos volt, hogyha a vendégek szereznek egy gólt, akkor nagyon nehéz helyzetbe kerül a házigazda.

A kezdősípszó után nem sokkal már az Olympique Lyon kezdett aktívabban, a második percben már Memphis Depay végezhetett el szögletet, de nem sikerült nagyobb helyzetet kialakítania a vendégeknek. Ezután két leshelyzet is volt hazai oldalon, ami után nem sokkal hatalmas lehetőség adódott a francia együttes előtt. A 11. percben Felix Zwayer úgy látta, hogy Rodrigo Bentancur szabálytalanul szerelte  a tizenhatoson belül ellenfelét, majd ezt a VAR szobából is megerősítették. A véleményes tizenegyeshez aztán Memphis Depay állt oda, aki nagyon higgadt lövéssel vette be Wojciech Szczesny kapuját.

A folytatásban aztán a torinóiak magasabb fokozatra kapcsoltak, a Lyon előtt pedig csak kontralehetőségek adódtak. A következő nagyobb helyzetre egészen a 40. percig kellett várni, amikor Leo Dubois szabálytalansága után Cristiano Ronaldo próbálkozhatott egy szabadrúgással a kígyótérről. A portugál nagyszerűen lőtte el a labdát, viszont Anthony Lopes résen volt, és hatalmas bravúrral hárítani tudta a lehetőséget. Egy perccel később aztán nem volt ilyen szerencséje a Lyonnak, hiszen Miralem Pjanic szabadrúgását követően Memphis Depay ért kézzel a labdához, ami miatt Felix Zwyer tizenegyest ítélt a hazaiaknak. A büntetőhöz Cristiano Ronaldo állt oda, aki magabiztosan vágta a kapuba a játékszert, így 1-1-es döntetlennel zárult az első félidő.

A szünet után adott volt a feladat a Juventus számára: legalább kétgólos győzelem kell a továbbjutáshoz. Ennek rendje-módja szerint a hazaiak voltak a kezdeményezőbbek, de nagyobb helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A 60. percben aztán pár csel után Cristiano Ronaldo volt merész és lőtt távolról, a bátorság pedig őt igazolta, hiszen a labda a kapuba vágódott, így fordított a Juventus. Ezután az edzők úgy döntöttek, hogy itt az ideje a vérfrissítésnek: a hazaiakhoz érkezett Aaron Ramsey, míg a vendégekhez Joachim Andersen.

A véghajrában aztán továbbra is a torinóiak játszottak fölényben, de nem sikerült megszerezniük a harmadik, továbbjutást jelentő gólt, így a hat perces hosszabbítás végén a Lyon eldugta a labdát, és igaz a mérkőzést 2-1-re elvesztette, de 2-2-es összesítéssel, több idegenben lőtt góllal továbbjutott a lisszaboni nyolcasdöntőbe.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő

Juventus–Olympique Lyon 2-1 (Ronaldo – 11-esből 43., 60.)
Továbbjutott: az Olympique Lyon 2-2-es összesítéssel, több idegenben lőtt góljának köszönhetően

Torino, Allianz Stadium, zárt kapuk mögött, vezette: Zwayer (német)
Juventus: Szczesny – Cuadrado (Danilo 70.), de Ligt, Bonucci, Alex Sandro – Bentancur, Pjanic (Ramesy 60.), Rabiot – Bernardeschi (Dybala 70. - helyette Olivieri 84.) Ronaldo
Olympique Lyon: Lopes, Denayer (Andersen 61.), Marcelo, Marcal – Dubois (Tete 90+1.), Caqueret, Bruno, Aouar (Mendes 90+1.), Cornet – Toko-Ekambi (Reine-Adelaide 67.), Depay (Dembele 67.)