NBA: ismét kikapott a Bucks, az utolsó pillanatokban nyert a Lakers

Az utolsó pillanatokban egy triplával 124-121-re győzte le a Los Angeles Lakers a Denver Nuggets-ot az észak-amerikai profi kosárlabdaliga hétfői játéknapján.

Fotó: Raptors HQ

Szoros mérkőzésen aratott győzelmet a Lakers a Nuggets ellen. A Los Angeles-i csapat igaz már az első negyedben hatpontos előnyre tett szert, de a második és a harmadik felvonásban visszajött a mérkőzésbe, és egyenlített a Denver. Végül az utolsó másodpercekig kiélezett csatában a Lakers egy hárompontosnak köszönhetően diadalmaskodott 124-121-re. A találkozó érdekessége, hogy hét év után először fordult az elő, hogy hárman is legalább 25 pontot szerezzenek a Lakersből egy mérkőzésen: LeBron James 29 pontja mellett egy lepattanót és 12 asszisztot, Anthony Davis 27/6/5, míg Kyle Kuzma 25/6/3-as eredményt jegyzett.

Tovább folytatódik a Milwaukee vesszőfutása, miután 114-106-ra ismét kikapott az együttes a Torontótól. A Bucks az első két negyedet nagyon simán, 14 ponttal elvesztette, majd hiába kapta össze magát a csapat csak szépíteni tudott a mérkőzés utolsó két játékrészében. A Raptors győzelmében nagy szerepet játszott Chris Boucher, aki 25 ponttal segítette csapatát a sikerhez.

Nem okozott gondot az Oklahoma City a Phoenixnek. A Suns az első negyedben kicsit az öltözőben maradt, hiszen 14 pontos hátrányba került, de aztán a második negyedben 42 pontot dobva olyannyira összekapta magát, hogy 60-60-nál egyenlíteni tudott, majd a nagyszünetre már 65-64-es Phoenix vezetésnél vonulhattak a felek. A visszatérés óta ihletett formában játszó gárda aztán megállíthatatlan volt a második félidőben: először 33 pontja mellett csak 17-et, majd az utolsó 12 percben csak 20-at engedett ellenfelének, így 128-101-re diadalmaskodott. A mérkőzés egyik legjobbja pályaválasztó oldalról Devin Booker lett, aki 35 ponttal segített csapatát.

Húszpontos hátrányból felállva aratott sima győzelmet a Dallas az Utah ellen. A Jazz az első félidőben nagyszerű játékkal 16 pontos előnyre tett szert, de ebből a harmadik negyedben négy pontot sikerült ledolgoznia a Mavericksnek. A hátrányban játszó együttes aztán az utolsó felvonásban csak 14 pontot engedett a Jazznek, 34 szerzett pontjával pedig fordítani tudott és 122-114-re diadalmaskodott. Ehhez természetesen az is kellett, hogy Tony Hardaway 27 pontot szerezzen.

Két vesztes mérkőzés után tért vissza ismét a győzelem útjára a Miami az Indiana ellen. A viszonylag kevés pontot hozó első játékrész még szorosan alakult, hiszen a nagyszünetre 48-48-as döntetlennél vonulhattak a felek, de a harmadik negyedet nagyon megnyomta a Heat, aminek köszönhetően 14 pontos előnyre tett szert a pályaválasztó. A Pacers aztán az utolsó felvonásban nem, hogy szépíteni tudott volna, hanem ismét nyolc ponttal kikapott, így végül 114-92-re diadalmaskodott a Miami.