Labdarúgás: háromgólos előnyt adott le az U21-es válogatott

Továbbra sincs meg az első sikere Gera Zoltánnak az U21-es labdarúgó-válogatott szövetségi edzőjeként, miután a nemzeti csapat 3-0-s előnyről 3-3-as döntetlent játszott a szlovénokkal.

Fotó: Twitter/MLSZ

A két csapat az eredeti tervek szerint márciusban találkozott volna felkészülési mérkőzésen, ám a koronavírus miatt az összetartás és a mérkőzés is elmaradt, így közel kilenc hónapos kihagyás után léphetett ismét pályára az U21-es csapat.

Gera Zoltán az alapemberek közül ezúttal nem számíthatott a felnőtt válogatotthoz behívott Szalai Attilára, Schäfer Andrásra és Szőke Adriánra sem. Ezzel együtt remekül kezdte a mérkőzést a magyar csapat, Bíró Bence harcolt ki tizenegyest az első negyed órán belül, majd magabiztosan értékesítette is azt. Néhány perccel később Mezei Szabolcs lövése a keresztlécen csattant, de még az első játékrészben sikerült megduplázni a magyar előnyt: Palincsár Martin beadását újfent Bíró juttatta a kapuba.

A szünet után az MTK csatára megszerezte harmadik, mesterhármast érő gólját is és úgy tűnt, könnyedén abszolválva a magyar válogatott a felkészülési mérkőzést, azonban a hajrára teljesen kiengedett Gera Zoltán együttese.

A szlovénok tíz perc leforgása alatt, tulajdonképpen a semmiből tüntették el hátrányukat, Zan Medved tizenegyesből, Tomi Horvat átlövésből, Aljosa Matko ziccerből mattolta a magyar védelmet. Bár az utolsó öt percre emberelőnybe került a magyar válogatott Medved kiállításának köszönhetően, újabb gólt már nem sikerült szereznie, így továbbra sem nyert még mérkőzést Gera Zoltán vezetésével.

Felkészülési mérkőzés

Magyarország-Szlovénia 3-3 (2-0)
Magyarország: Demjén Patrik - Hinora Kristóf, Balogh Botond, Nagy Zsombor, Gergényi Bence - Hidi M Sándor - Szánthó Regő (Németh Anrdás, 78.), Mezei Szabolcs, Palincsár Martin (Kiss Bence, 81.), Schön Szabolcs - Bíró Bence