Premier League: magabiztos sikerrel kezdte az évet a Leicester (videó)

A Leicester City 3-0-ra győzött az újonc West Bromwich Albion otthonában az angol bajnokság nyitófordulójában.

Két év után jutott vissza az élvonalba a West Bromwich Albion, ám a birminghamieknek rögtön egy nagycsapattal az előző szezonban végig a BL-indulásért küzdő Leicesterrel kellett farkasszemet nézniük. Az első félidőben Sam Johnstone kettő, Kasper Schmeichel egy nagy védést mutatott be és így nem született gól.

Fordulás után Timothy Castagne fejesével előnybe kerültek a vendégek. Ayoze Perez gólját érvénytelenítették, Jamie Vardy viszont két büntetőből is betalált és így a Leicester magabiztos győzelemmel indította az idényt.

Premier League, 1. forduló

West Bromwich Albion–Leicester City 0–3 (Castagne 57., Vardy 73., 83. – mind a kettőt 11-esből)

később

17.30: Tottenham Hotspur–Everton (Tv: Spíler1)

hétfő

19.00: Sheffield United–Wolverhampton Wanderers
21.00: Brighton & Hove Albion–Chelsea

szombaton játszották

West Ham United–Newcastle United 0–2 (Wilson 56., Hendrick 87.) Liverpool–Leeds United 4–3 (Szalah 4., 33., 88. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Van Dijk 20., ill. J. Harrison 12., Bamford 30., Klich 66.)
Crystal Palace–Southampton 1–0 (Zaha 13.)
Fulham–Arsenal 0–3 (Lacazette 8., Gabriel 49., Aubameyang 57.)