NHL: kétszeri hosszabbítás után harcolta ki az Islanders a hatodik meccset (videó)

A New York Islanders kedden kétszeri hosszabbítás után nyert a Tampa Bay Lightning ellen, amivel 3-2-re szépített az NHL Keleti főcsoportjának döntőjében.

Fotó: nhl.com

Nem adja könnyen magát az Islanders, és erről a Lightning bizony tudna mesélni. A brooklyniak a párharc első meccsét csúfosan elbukták 8-2-re, de nem törtek össze, még akkor sem, amikor a másodikat is elvesztették, igaz azt szoros csatában. Sikerült szépíteniük, majd a következőt ismét a Tampa nyerte és egyetlen lépésre került a döntőtől. De ezt a lépést most még nem sikerült megtenniük.

Az Islanders emberelőnyből szerzett vezetést Ryan Pulock találatával, amire Victor Hedman a második harmad elején válaszolt. Innan pedig nagyon hosszú gólcsend következett, amit csak egy videózás után, les miatt érvénytelenített gól szakított meg, és Jordan Eberle a második ráadásban esett gólja zárt le. Ez pedig azt kjelenti, hogy a csapatok két nap múlva készülhetnek a hatodik összecsapásra.

A kapusok csatájában ezúttal Semyon Varlamov teljesített jobban, ő 37 lövésből 36-ot ártalmatlanított, míg a 2019-es Vezina-trófea győztes Andrei Vasilevskiy 24-ből csak 22-t.

"Megvoltak a lehetőségeink, de nem mentek be. Ilyen a jégkorong, néha előfordul. Az ilyen mérkőzéseket a védekezéssel lehet megnyerni"

- mondta a Lightning edzője, Jon Cooper.

Ezúttal sem léphetett jégre a Tampa Bay házi pontkirálya, Brayden Point, aki a párharc második felvonásán szenvedett sérülése miatt a harmadik összecsapásról is hiányzott már. Point a rájátszásban 25 pontot (9 gól, 16 gólpassz) ért el 16 találkozón, míg a főcsoport döntőjében 7 pontot gyűjtött be (3 gól, 4 gólpassz) három összecsapáson - az első és második után a negyediken is játszhatott.

A párharc következő mérkőzését csütörtök este - közép-európai idő szerint péntek hajnalban - rendezik. Amennyiben akkor sem születik döntés, akkor az szombat estére marad. A Nyugati főcsoportból a Dallas Stars már döntőbe jutott.