NBA: egy győzelemre a nagydöntőtől a Lakers (videó)

A Los Angeles Lakers legyőzte a Denver Nuggets csapatát az NBA Nyugati főcsoportjának döntőjében, így 3-1-re vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

Frank Vogel erre a meccsre betette a kezdőbe Dwight Howardot, ami jó húzásnak bizonyult. A center az első negyedben négy támadópattanót gyűjtött, aminek köszönhetően a Lakers már itt meglépett nyolc-tíz ponttal. Innentől pedig ezt a megszerzett előnyt  menedzselte a gárda, egyedül a harmadik negyedben jött vissza kettőre a Nuggets, de ismét sikerült visszaduzzasztani a különbséget.

A Denver a záró játékrészben egy pontra is visszaküzdötte magát, de a Los Angelest ezen a napon ez sem törte meg. Anthony Davis extra teljesítménye (34 pont, 10/15 mezőnyből, 13/14 büntető) mellett LeBron James is nagy napot produkált (26 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz, 0 eladott labda), de a hajrában Rajon Rondo, Howard és még Caldwell-Pope és Kuzma is elérte a tízpontos határt.

A Denver legjobbja Jamal Murray akkor tett hozzá mindig valamit a játékhoz, amikor nagy szükség volt rá, egyértelműen ő volt a gárda legjobbja, végül 32 pontot dobott (12/20-as mezőnyből és 8 gólpassz). Nikola Jokicsot ezúttal megfogta a Lakers (16 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), de öten jutottak tíz pont fölé, és 50 százalékkal dobtak csapatszinten. Viszont a Davis-James párosnak 28 büntetőt engedtek, miközben ők összesen, csapatként 23-at dobtak. Támadólepattanóban fele annyit szereztek mint az LA és 17 pontot kaptak gyorsindításból. Ez pedig megengedhetetlen, így a végén hiába hajráztak jól, ismét kikaptak és 1–3-ról kellene felállniuk. Ez kétszer már sikerült az idei rájátszásban. Vajon meg lehet ezt tenni egy playoffban zsinórban háromszor?