Kajak-kenu vk: hét magyar érem, közte három arany a mai nap termése

Három aranyérmet, két ezüstérmet és két bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a szegedi kajak-kenu világkupa mai döntői során.

Fotó: Csudai Sándor - Origo

Rögtön az első döntő magyar győzelmet hozott miután Lucz Anna megnyerte a női kajak egyesek 200 méteres döntőjét, a finálé másik magyar résztvevője Kiss Blanka ötödik lett. A férfiak legrövidebb számában szintén volt magyar dobogós: Csizmadia Kolos a második helyen ért célba.

Magyar győzelmet vártak a szakértők és a szurkolók a K-1 1000 méteres férfi döntőben is, ám Fernando Pimenta ezúttal verhetetlen volt és így Kopasz Bálintnak a második, Varga Ádámnak a harmadik hellyel kellett beérnie. Ami nem jött össze a papírforma szerint az a hölgyek hasonló távján meglepetésként született meg: az ifjúsági olimpiai bajnok Rendessy Eszter magabiztos győzelmet aratott. Csikós Zsófia ötödikként haladt át a célvonalon.

Kopasz Bálintnak 500 méteren megadatott a lehetőség a Pimentának való visszavágásra és a magyar kajakos taktikus versenyzéssel maga mögött tartotta a portugál klasszist. Birkás Balázs harmadik lett.

A szombat délutáni 500 méteres paraverseny döntőiben újabb nyolc érmet gyűjtött a magyar válogatott: Kiss Péter (KL1) első, Pulai Erika, Suba Róbert (mindkettő KL1), Rozbora András (KL2) és Kiss Erik (KL3) második, Varga Katalin (KL2), Molnár Nikoletta (KL3) és Rescsik Csaba (KL2) pedig harmadik lett.