NB II: Dzsudzsák gólpasszal tért vissza, a DVSC továbbra is hibátlan otthon

A listavezető Debrecen 3-1-re győzte le a Pécsi MFC a Merkantil Bank Liga 10. fordulójának záró mérkőzésén.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Bár előzetesen hatezer belépőjegyet értékesített a Debrecen a Pécs elleni mérkőzésére, a szakadó eső és az igencsak őszies időjárás sokakat visszatartott attól, hogy kilátogassanak a Nagyerdei Stadionba Dzsudzsák Balázs visszatérésére.

A 108-szoros válogatott középpályás ugyan csak a kispadon kezdett, de a DVSC nem maradt az öltözőben: a 9. percben Sós Bence agresszívan előzte meg egy fejjel magasabb védőjét és a hosszú sarokba csúsztatott fejjel egy beadást.

A PMFC nem roppant össze a korán beszedett góltól, az NB II újonca kifejezetten bátor futballal rukkolt elő, bár mindkét oldalon sok volt a pontatlanság.

A szünet után aztán mégis a mecsekaljai alakulat talált be, Poór Patrik szabálytalankodott saját tizenhatosán belül, a jogosan megítélt tizenegyest pedig Adamcsek Máté értékesítette.

Nem örülhetett sokáig a Pécs a döntetlennek, a debreceniek ügyeletes gólvágója, Bárány Donát ugyanis egy közeli fejessel ismét előnyhöz juttatta a hajdúságiakat.

A 2007 novembere után ismét debreceni színekben pályára lépő Dzsudzsák Balázst a 73. percben cserélte be Kondás Elemét vezetőedző, a válogatott csapatkapitánya pedig nyolc perccel később gólpasszal "mutatkozott be": beadását Kinyik Ákos passzolta közvetlen közelről a kapuba, beállítva a 3-1-es végeredményt.

A DVSC győzelmével négy pontra lépett el a tabella élén az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Gyirmóttól.

Merkantil Bank Liga, 10. forduló

Debreceni VSC-Pécsi MFC 3-1 (Sós 9., Bárány 67., Kinyik 81., ill. Adamcsek 62. - tizenegyesből)