Roland Garros: folytassa, Balázs Attila!

Fucsovics Márton után másik férfi teniszezőnk, Balázs Attila is sikerrel vette a francia nyílt teniszbajnokság első fordulóját.

Fotó: itftennis.com

Balázs a japán Ucsijama Jaszutaka ellen lépett pályára kedden a Roland Garroson és három szettben legyőzte ellenfelét.

Ez már csak azért is nagy szó, mert a magyar játékos még sosem nyert tudott nyerni a francia nyílt teniszbajnokság főtábláján - lévén nem is játszhatott még ott mérkőzést.

A 32 éves teniszező nagyszerűen kezdett kedvenc borításán, negyedórányi játék után már labdája volt a 4:0-hoz is. Ucsijama alig nyert fogadópontot és kissé idegenül is mozgott a salakon, Balázs így rendre kimozgatta őt a pályáról és magabiztosan fejezte be a labdameneteket, 31 perc elteltével már szettelőnyben is volt.

A folytatásban aztán felszívta magát a japán, és kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, de csak 3:2-es állásig tudta hárítani a bréklabdákat a második szettben, végül ezt a felvonást is simán hozta Balázs.

A harmadik szettben mindkét játékos elvesztette a szerváját - a japánnak ez volt az első bréklabdája -, majd 4:5-nél Balázs saját adogatásánál két szettlabdát hárított. Ucsijama ezután elbizonytalanodott, a budapesti teniszező pedig kiszerválta a mérkőzést, amely 2 óra 21 percig tartott.

Roland Garros, férfi egyes, 1. forduló (a 64 közé jutásért)

Balázs Attila-Ucsijama Jaszutaka (japán) 6:2, 6:3, 7:5