Német Szuperkupa: Kimmich gólja döntött, ötödik idei trófeáját nyerte a Bayern (videó)

A Bayern München nagyszerű mérkőzésen 3-2-re győzött a Borussia Dortmund ellen a Német Szuperkupa döntőjében és így két év után visszahódította a trófeát.

A rendkívüli helyzet miatt ezúttal nem az idény nyitómérkőzéseként, hanem az első két forduló után rendezték meg a szuperkupa-mérkőzést. Mivel a Bayern München hazai fronton duplázott, így a bajorok ellenfele a Bundesliga-ezüstérmes Borussia Dortmund volt. A két csapat a szuperkupa 2008-as újraindítása óta nyolcadik alkalommal meccselt egymással az év első németországi trófeájáért. A nézők nélkül lebonyolított döntőben Bibiana Steinhaus volt a játékvezető , a sípmesternő utolsó mérkőzésén fújta a sípot.

Az első negyedórában egyik csapatnak sem volt igazán komoly helyzete, majd a dortmundi kapitány Marco Reus lövése pattant szögletre. A sarokrúgás után a Bayern védői megszerezték a labdát, Alphonso Davies felfutott, majd több passzt követően Corentin Tolisso helyzetbe került. A világbajnok játékos elsőre még kihagyta a ziccerét, a kipattanóból viszont gólt lőtt.

A BVB-nak volt egy egyenlítési lehetősége, de a Bayern egyértelműen dominált és 32 percnyi játékot követően már 2-0 volt az állás: ezúttal is Davis húzott el a bal oldalon, a beadását pedig Thomas Müller fejelte a hálóba. A bajorok nyomása nem enyhült, de egy labdavesztés után Julian Brand szinte a semmiből szépített.

Fordulás után is nyomott a dortmundi csapat és az 55. percben Erling Haaland egyenlíteni is tudott: Robert Lewandowski labdavesztése után Thomas Delaney ugratta ki a csatárt, aki nem hibázott. A Dortmund nem sokkal ezután akár fordíthatott is volna, ám Haaland és Manuel Neuer párharcát ezúttal a kapus nyerte. A két tréner egyre több kulcsjátékosát hozta le és a meccs színvonala is némileg esni kezdett.

A csapatok egyre kevesebb helyzetig jutottak el és úgy tűnt tizenegyesek dönthetnek a kupa sorsáról (döntetlen esetén nincs hosszabbítás), ám a 82. percben megint előnybe került a Bayern: Joshua Kimmich szerezte meg a labdát Delaneytől majd Lewandowskihoz passzolt aki azonnal visszaadta a labdát a "feladónak", Kimmich Marwin Hitzbe lőtte a ziccerét, ám a labda a lábára onnan pedig a kapuba pattant.

A Bayern München végül ezzel a szerencsés góllal nyerte meg 1987, 1990, 2010, 2012, 2016, 2017 és 2018 után a szuperkupát és hódította el ötödik idei trófeáját.

Bayern München-Borussia Dortmund 3-2 (2-1)

München, Allianz Arena, zárt kapuk mögött. Vezette: Steinhaus.
Bayern München: Neuer – Pavard (C. Richards, 76.), Süle, L. Hernández, A. Davies – Kimmich, Javi Martínez (Musiala, 83.), Tolisso – Th. Müller, Lewandowski (Zirkzee, 83.), Coman (Gnabry, 53.). Vezetőedző: Hansi Flick.
Borussia Dortmund: Hitz – Can, Hummels (Piszczek, 76.), Akanji – Meunier (N. Schulz, 67.), Dahoud, Delaney, Passlack – Brandt (Bellingham, 76.), Reus (Reyna, 72.) – Haaland (Reinier, 67.). Vezetőedző: Lucien Favre.
Gólszerző: Tolisso (18.), Th. Müller (32.), Kimmich (82.), ill. Brandt (39.), Haaland (55.)