Forma-1: Hamilton a Nürburgringen érte be Schumachert

Lewis Hamilton nyerte a legendás Nürburgringen rendezett Eifel Nagydíjat, ezzel pályafutása 91. futamgyőzelmét szerezte meg a brit, amivel beállította Michael Schumacher rekordját. A dobogóra Max Verstappen és Daniel Ricciardo állhatott még fel.

Fotó: formula1.com

Nem kezdődött jól a száguldó cirkusz számára az Eifel Nagydíj hétvégéje, a kultikus Nürburgringen ugyanis az első két szabadedzést elmosta az eső. Így aztán nem is volt túl sok ideje a pilótáknak arra, hogy megszokják az íveket, szinte máris eljött a verseny ideje.

A szombati időmérő edzés azért tartogatott kisebb meglepetéseket, a pole pozíciót például Valtteri Bottas happolta el Lewis Hamilton elől, de Max Verstappen is gyorsnak bizonyult a Red Bullal és Charles Leclerc is kipréselte a negyedik rajtkockájával a maximumot a gyengélkedő Ferrariból.

A startot Hamilton kapta el a legjobb ütemben, s igen gyorsan csapattársa mellé ért, az első kanyar után pedig úgy tűnt, meg is előzi csapattársát, de Bottas igen agresszívan visszatámadott és megtartotta vezető pozícióját. Verstappen is megkapta a nyakába a szintén jól rajtoló Leclerc-t, de a holland is megtartotta harmadik helyét.

A mezőny hátsó felében azért történtek izgalmas dolgok, a 323. versenyén induló, ezzel egyedüli rekorder Kimi Rakkönen George Russellt reptette meg egy tíz másodperces büntetésért cserébe, de Sebastian Vettel "szokásos" megpördülése sem maradhatott el.

A futam végeredményét azonban ezek az incidensek nem, Valtteri Bottas hibája viszont nagyon is befolyásolta. A finn pilóta az élen haladva egy kanyarban csúnyán elfékezte abroncsait, Hamilton pedig ezt kihasználva átlépte csapattársát. Bottas hányattatásai nem értek véget, néhány körrel később az autója is megadta magát, így fel kellett adnia a futamot.

Míg az élen kialakulni látszott a Hamilton-Verstappen sorrend, a dobogó harmadik helyéért nagyon is komoly csata kezdett kibontakozni Lando Norris, Sergio Pérez, Carlos Saint és Daniel Ricciardo között. A nevető negyedik végül az ausztrál lett, aki egy remek ütemű boxkiállással a többiek elé ugrott, s nem is engedte ki kezéből a pódiumot érő helyezést. Sőt, néhány percig úgy tűnt, hogy Verstappenre is veszélyes lehet, de végül a holland megtartotta második helyét és az utolsó körben a leggyorsabb körért megszerezhető plusz egy pontot is bezsebelte.

Érdemes kiemelni a Lance Stroll helyére beugró Nico Hülkenberget is, aki az utolsó helyről rajtolva a nyolcadik, pontszerző helyre kormányozta a Racing Pointot, valamint azt is érdemes megjegyezni, hogy Daniel Ricciardo dobogós helyezésével kilenc év elteltével állhatott ismét pódiumra Renault-pilóta.

Lewis Hamilton sikerével 91. futamgyőzelmét aratta, amivel beérte a hétszeres világbajnok Michael Schumachert, a futam után pedig meg is kapta a legendás előd egyik versenysisakját Mick Shcumachertől. A brit ezzel hat futammal a szezon befejezése előtt 69 pontosra növelte előnyét a világbajnoki pontverseny élén.