Nemzetek Ligája: a szerbek kapufáig, a Rossi-legénység győzelemig jutott

A magyar labdarúgó-válogatott az újonc Könyves Norbert góljával 1-0-ra legyőzte Belgrádban Szerbiát a Nemzetek Ligája B-divíziójában.

Fotó: MLSZ

Nem pihenhetett sokat a Bulgária felett aratott kulcsfontosságú győzelem után a magyar labdarúgó-válogatott, Marco Rossi fiaira Belgrádban várt Nemzetek Ligája találkozó vasárnap este. A szerbek is jó hangulatban, ám némileg fáradtabban várhatták a mérkőzést, szomszédaink hosszabbítás után verekedték túl magukat Norvégián az NL playoff-elődöntőjében, ezzel minden esélyük megvan arra, hogy kiharcolják az Eb-szereplést. A magyar csapatban ezúttal már nem lehetett ott Sallai Roland, akit klubja, a Freiburg visszarendelt a szerdai találkozót követően, így rá nem számíthatott a szövetségi kapitány, a kezdő csapatban kapott viszont helyet a Zalaegerszeg futballistája, a válogatottban először futballozó Könyves Norbert.

A magyar csapat ezúttal sem futballozott látványosan, de igen jól sikerült megszerveznie a játékot, Könyves Norbert harciasságának köszönhetően pedig a félidő közepén a vezetést is megszerezte. A szerbek játékából teljesen hiányzott az átütő erő, így Gulácsi Péternek - aki az oroszok elleni találkozón már nem állhat a kapuba, mert vissza kell térni klubjába a karanténszabályok miatt - nem volt nehéz dolga.

A hazaiaknak a fordulást követően sem volt sok kedvük futballozni, és nem sok veszélyes helyzetet alakítottak ki a félidő első felében. Ellenben a magyarok a csereként pályára lépő Holender Filip révén eldönthették volna a három pont sorsát, de a támadó hibázott. Negyedórával a vége előtt aztán a hazaiak a kapufát találták el, de ennél közelebb nem jutottak a gólhoz később sem, hiába mozgósítottak nagyobb energiákat az egyenlítésért.

Marco Rossi együttese - amely csütörtökön Bulgária otthonában nyert Európa-bajnoki pótselejtezőn - a negyedik fordulóban jövő szerdán a vb-negyeddöntős oroszok vendége lesz.

Nemzetek Ligája, B-divízió, 3. forduló

Szerbia-Magyarország 0-1 (Könyves 20.)
Szerbia:
Predrag Rajkovic - Stefan Mitrovic, Nikola Milenkovic, Strahinja Pavlovic - Mijat Gacinovic (Dusan Vlahovic, 66.), Nemanja Gudelj, Dusan Tadic, Luka Milivojevic (Sasa Lukic, a szünetben), Filip Mladenovic - Luka Jovic, Adem Ljajic (Nemanja Radonjic, a szünetben)
Magyarország: Gulácsi Péter - Botka Endre, Lang Ádám, Szalai Attila - Bese Barnabás (Willi Orbán, 56.), Kalmár Zsolt, Nagy Ádám, Gazdag Dániel (Schäfer András, 77.), Hangya Szilveszter (Holender Filip, a szünetben) - Nikolics Nemanja (Loic Nego, 76.), Könyves Norbert (Szalai Ádám, 64.)