Bajnokok Ligája: simán jutott a legjobb nyolc közé a Real Madrid és a Manchester City

Az első mérkőzésen aratott győzelme után a visszavágón is diadalmaskodni tudott a spanyol és az angol együttes is, így mindkét gárda továbbjutott a BL következő körébe.

A Manchester City bő 20 perc alatt lezárta a továbbjutás kérdését a Borussia Mönchengladbach ellen. A 12. percben előbb Kevin De Bruyne volt eredményes Riyad Mahrez passza után, majd Phil Foden előkészítését követően Ilkay Gündogan talált be hat perccel később. A hátralévő időben aztán igaz volt egy-két helyzete a németeknek, de a szépítés nem sikerült, így 4-0-ás összesítéssel a Manchester City jutott a legjobb nyolc közé.

A Real Madridnak sem volt nehéz dolga az Atalanta ellen, hiszen egy hatalmas kapushibát követően Luka Modric önzetlen passza után Karim Benzema juttatta előnyhöz a hazaiakat a 34. percben. A fordulás után aztán nem tudott feltámadni az olasz gárda, hiszen a 60. percben Sergio Ramos büntetőből duplázta meg a spanyolok előnyét. Végül igaz a 83. percben Luis Muriel egy nagyszerű szabadrúgásból szerzett góllal szépíteni tudott, de egy perccel később már Marco Asensio vette be Marco Sportiello kapuját, így 3-1-re diadalmaskodott végül a Real Madrid, összesítésben pedig 4-1-re.

Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Manchester City–Borussia Mönchengladbach 2-0 (De Bruyne 12., Gündogan 18.)
továbbjutott 4-0-ás összesítéssel a Manchester City

Real Madrid–Atalanta 3-1 (Benzema 34., Ramos 60. - 11-esből, Asensio 84., illetve Muriel 83.)
továbbjutott 4-1-es összesítéssel a Real Madrid

Külföldi labdarúgás,Bajnokok Ligája,Real Madrid,Manchester City,Atalanta,Borussia Mönchengladbach