Bravúros veszprémiek
A veszprémiek bravúros helytállása kívánkozik most tollhegyre a kézilabda Magyar Kupa szigetszentmiklósi fináléja után. De ne tévedjen senki, ezúttal nem a David Davis irányította Telekom szolgáltatta a szenzációt, bár a bajnok – nagy csatában – legyűrte a MOL-Pick Szeged együttesét, és hazavitte a serleget.
A meglepetést a veszprémi fiatalok alkotta KKFT szolgáltatta, amely végig uralta a 3. helyért vívott küzdelmet, és csak hetesekkel szenvedett vereséget a sokkal esélyesebb Balatonfüreddel szemben.
A találkozó után a fürediek mestere, György László nagyon sportszerűen nyilatkozva ismerte el, hogy az ellenfél szinte végig dominálta a találkozót, és a szerencsének tulajdonította saját csapata bronzérmét. Ami azért nagy szó, mert a KKFT egyetlen külföldit sem foglalkoztató klub, ahol az utánpótlásképzés legjobbjai bontogatják szárnyaikat. Tiszteletre méltó hatékonysággal.
Jó jel ez a hazai, férfi kézilabda szerelmeseinek. Nem csak jelene van a sportágnak, de olyan jövője is, amely szakmai tudásban már most felveszi a versenyt a bajnokság – külföldiekkel igencsak feltuningolt - középmezőnyével, s a nagy lehetőségek küszöbén csak rutintalansága, tapasztalatlansága miatt botlik el.
Szeretjük a főként külföldieket foglalkoztató Telekom Veszprémet, mert általa már most is a PSG-hez, a Barcelonához, a Kiel-hez vagy a Nantes-hez mérhetjük magunkat, és jobbára örömünket is leljük az összevetésekben. De nem kevésbé érdemes szeretnünk a magyar fiatalok – és magyar szakemberek - tehetségéről, áldozatvállalásáról, eltökéltségéről szóló KKFT-t, amely annak a lehetőségét hordozza magában, hogy egyszer majd nem csak vásárolt, de teremtett hazai sikercsapatnak is szurkolhatunk a nemzetközi porondon.