Bajnokok Ligája: sokáig szenvedett, de tarolt a Ferencváros a selejtező első körében

A Ferencváros kezdte meg elsőként a nemzetközi kupákban a szereplését a magyar csapatok közül a koszovói FK Prishtina ellen, amelyet az első félidei szenvedés után végül 3–0-ra győzött le.

Fotó: Fradi.hu

Borzasztóan indult a fővárosi zöld-fehérek összecsapása az előselejtezőből érkező koszovóiak ellen, hiszen a hatodik percben John Otto John előnyhöz juttatta a vendégeket, de a gólt les miatt érvénytelenítették. A folytatásban aztán Ihor Haratyin, Franck Boli és Róbert Mak is próbálkozott hazai oldalról, de az első 45 percben nem sikerült megszereznie a vezetést a ferencvárosiaknak. A fordulás után tovább folytatódott a szenvedés: hiába játszott kisebb fölényben a magyar csapat, az elefántcsontparti támadó, majd Ryan Mmaee próbálkozása is elkerülte a kaput.

A gát aztán a 71. percben szakadt át: Eldar Civic passza után Tokmac Nguen szerzettt gólt, majd ezután három perccel Ryan Mmaee is eredményes tudott lenni, 12 perccel a találkozó vége előtt pedig Miha Blazic állította be a 3–0-s végeredményt. A Ferencváros így sima győzelmet követően várhatja a visszavágót, amelyet július 13-án játszanak majd a koszovói Fadil Vokrri Stadionban 20:00-s kezdéssel.