Európa-konferencialiga: döntetlent játszott a PAFC Finnországban

A Puskás Akadémia 1-1-re végzett Finnországban az Inter Turku ellen az Európa-konferencialiga első selejtezőkörének első mérkőzésén.

Fotó: pfla.hu

Első magyar csapatként a bajnoki ezüstérmes lépett pályára az új sorozatban. Az első félidőben Kiss Tamás járt a legközelebb a gólszerzéshez, de a magyar támadó csukafejese  néhány centiméterrel elkerülte a finn kaput. Fordulás után Tóth Balázsnak rögtön be kellett mutatnia egy nagy bravúrt, az 59. percben viszont már ő is tehetetlen volt, amikor is Källmann vezetéshez juttatta a hazaiakat. A vendégek viszonylag hamar magukhoz tértek a bekapott gól után és a 76. percben sikerült is az egyenlítés: Kiss tette a labdát Jakub Plsek elé, aki nem hibázta el a távoli lövést. A Puskás Akadémia támadója akár egyemaga megfordíthatta volna a mérkőzést, ám a hajrában a kapufát találta el. A párharc visszavágóját jövő héten rendezik.

Inter Turku (finn)–Puskás Akadémia 1–1 (0–0)