UFC: brutális sérülés miatt ért véget Poirier és McGregor harmadik mérkőzése

Az első menet után beszüntették a küzdelmet Dustin Poirier és Conor McGregor harmadik mérkőzésén, miután az ír ketrecharcos súlyos sérülést szenvedett.

Fotó: FOX News

Bár nem vívtak címmérkőzést a UFC 264. gáláján, ám az est főmérkőzését így is jobban várta a sportág rajongóinak nagy része, mint más számozott eseményt. Harmadszor csapott ugyanis össze Dustin Poirier és Conor McGregor: 2014-ben az ír fenegyerek egy menetet sem adott ellenfelének, míg idén januárban az amerikai harcos két menetben győzte le ellenfelét. A trilógia lezárása mellett a meccs tétje az is volt, hogy a győztes megküzdhet Charles Oliveirával a könnyűsúlyú világbajnoki címért. A két küzdőfél már a mérkőzés felvezetésében sem kímélte egymást: az ír a sajtótájékoztatón verekedni akart, de korábban azt állította, hogy riválisát megöli a ringben ha szembe kerül vele, az amerikai viszont újabb nagy verést ígért be McGregornak. A felek már a ringbe lépéskor kis híján egymásnak estek.

Az első menetet McGregor aktívabban kezdte, rúgásai azonban nem találták el az ellenfelet, Poirier szintén pontatlanul indított. Hamarosan földharc alakult ki ahol Poirier ütötte a földön fekvő ellenfelét, aki viszont guillotine-fojtással próbálta meg feladásra kényszeríteni vetélytársát. Az amerikai jobban állhatott a pontozóknál, amikor az első öt perc végén döbbenetes dolog történt: McGregor bokája kibicsaklott és az ír elesett. Egyből látszott, hogy súlyos sérülés történt és a mérkőzésvezető azonnal beszüntette a küzdelmet majd néhány perccel később kihirdette Dustin Poirier győzelmét.

Az eredmény kihirdetése után a győztes ünnepelt, nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy a karma visszaszállt ellenfelére és nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illette McGregort. Úgy véli, hogy a sérülés az ő rúgásától következett be, ezt ellenfele azonnal cáfolta. Az ír ketrecharcos a földön ülve nyilatkozott és kijelentette, hogy kettejük közös történetének még nincs vége és szerinte jogtalan bírói ítélet született és ő is mindennek lehordta legyőzőjét. A két mérkőző fél mutogatott egymásnak hangos szájalás közben, ennek az lett a vége, hogy Poirier a biztonságiak kíséretében elhagyta a ringet.

Connor McGregorra most a felépülés, Poirierre a címmérkőzés, míg a nézőkre egy hosszas nyilatkozatháború vár. Óriási kérdés, hogy a két ketrecharcost látjuk-e még egymás ellen küzdeni a UFC-ben.

A meccset eldöntő sérülés az alábbi videón látható. A videó megtekintését csak erős idegzetűeknek ajánljuk!