Európa-konferencialiga: súlyos vereséget szenvedett és nehéz helyzetben a Puskás Akadémia

A Puskás Akadémia 3-0-s vereséget szenvedett Lettországban a harmadik számú európai kupasorozat második selejtezőkörében és így nehéz helyzetből várhatja a visszavágót.

Fotó: facebook.com/PFLAhu

Története első megnyert európai kupapárharcát követően Lettországban lépett pályára a magyar bajnoki ezüstérmes. A szakértők úgy véltéj, hogy hasonlóan az Inter Turku elleni 2x90 perchez ezúttal is a felcsúti csapat a továbbjutás esélyese. Esélyek ide vagy oda a meccs egy valóságos hidegzuhannyal indult magyar szempontból, mivel a hazaiak nyolc perc után vezetést szereztek Lemajics fejes góljával. Tíz perccel később Freisenbichler is bevette Tóth Balázs kapuját, majd a 24. percben a magyar hálóőr a Spandler szabálytalanságát követően megítélt tizenegyessel szemben is tehetetlen volt.

Az első 25 percben bekapott gólok sokkolóan hatottak a vendégcsapatra és az első felcsúti helyzetre 38 percet kellett várni, ám Cerniauskas kapus  védte Kiss Tamás lövését, majd a felcsúti szögletek után sem tudtak változtatni a vendégek az eredményen. A második félidőben Tóth hibája után hagytak kihasználatlanul egy helyzetet, valamint a hazaiak fegyelmezetten védekeztek, így a Puskás Akadémiának nem jött össze a szépítés. A párharc visszavágóját jövő héten rendezik.

FK Rigas FS (lett)–Puskás Akadémia 3–0
Jurmala,  Slokas Stadion, 120 néző, Vezeti: Kikacseisvili (Gaiszonia, Elikasvili) – grúzok
FK Rigas FS: Cerniauskas – Savalnieks, Jagodinskis, Lipuscek, Sorokins – Simkovic (Micevszki, 78.), Strumia, Sarics – Freisenbichler (Kouadio, 64.), Lemajics (Stuglis, 89.), Deocleciano (Rakels, 78.)
Puskás Akadémia:
Tóth B. – Nagy Zs (Puljic 54.)., Stronati, Joao Nunes, Spandler – Slagveer, Van Nieff – Komáromi (Baluta, a szünetben), Plsek, Kiss T. (Deutsch a szünetben) – Corbu.
Gólszerző: Lemajics (8., 24. – a másodikat 11-esből), Freisenbichler (18.)