Tokió 2020: győzött és olimpiai negyeddöntős a női kézilabdacsapat!

A magyar női kézilabda-válogatott 26-23-ra legyőzte Svédországot és csoportjából a negyedik helyen továbbjutva bejutott a negyeddöntőbe!

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Miután Franciaország legyőzte Brazíliát és a spanyolok kikaptak az oroszoktól, a magyar női kézilabda-válogatott játékosai azzal a tudattal léphettek pályára, hogy amennyiben legyőzik a már biztos csoportelső Svédországot, akkor továbbjutnak a negyeddöntőbe. Az első négy gólon megosztoztak a csapatok, Hárfra Noémi és Lukács Viktória góljaival viszont sikerült kialakítani egy kétgólos előnyt. A mieink ezt követően sokáig két-három góllal vezettek, ehhez kellett az is, hogy Bíró Blanka két hétméterest is hárítani tudott. A huszadik percben már 10-6 volt az eredmény, ám aki azt hitte, hogy a svédek nem fognak küzdeni egy számukra tét nélküli meccsen az tévedett. A svédek 13-10-ről egyenlítettek 13-13-ra majd a vezetést is átvették, az első félidő záróakkordjaként azonban Márton Grétának sikerült kiegyenlítenie.

A svédek az utolsó két percben nem szereztek gólt az első játékrészben és ez a szériájuk egészen a 40. percig kitartott. A magyarok éltek is a lehetőséggel és sorra találtak be és 21-15-re is elléptek. A hatgólos előny alig hét perc alatt megfeleződött, ráadásul Tomori Zsuzsannát (véleményes módon) piros lappal kiállították. Legrutinosabb tagja elvesztése után sem zuhant azonban össze a magyar csapat és Szöllősi-Zácsik Szandra találatával az utolsó hét perc 24-20-ról kezdődhetett. Ezzel végleg sikerült megtörni az ellenfél felzárkózási kísérleteit és a magyar válogatott végül 26-23-ra nyert.

Az eredmény azt jelenti, hogy a magyar női kézilabda-válogatott szinte reménytelen helyzetből, három vereséget követően két győzelmet aratva bejutott a negyeddöntőbe. Csapatunk ellenfele Norvégia lesz a legjobb nyolc között. A mérkőzésre szerdán kerül sor.

Magyarország-Svédország 26-23 (15-15)

Magyarország: Bíró, Szikora (kapusok), Szöllősi-Zácsik 4 (1), Schatzl, Kisfaludy, Márton 4, Vámos 3, Klujber 4 (2), Háfra 4, Bordás, Lukács 4, Helembai 1, Tomori 2, Kiss. Szövetségi kapitány: Elek Gábor.
Svédország: Bundsen, Ryde (kapusok), Stromberg 1, Roberts 4, Petren, Lundström, Westberg 3 (3), Dano 1, Lagerquist, Lindqvist, Hagman 5, Thorleifsdottir 1, Hansson 3, Carlson 5. Szövetségi kapitány: Tomas Axnér.