Tokió 2020: a francia nők is visszavágtak riói legyőzőjüknek

Franciaország nyerte a női kézilabdatornát a tokiói olimpián miután a döntőben 30-25-re legyőzte az Orosz Olimpiai Csapatot.

Fotó: Getty Images

Akárcsak a férfiaknál úgy a nőknél is megismétlődött a riói döntő párosítása kézilabdában. A címvédő oroszoknál heten, a franciáknál hatan léptek pályára a brazíliai döntőben azok közül, akik ma is bevethetőek voltak. A két csapat csoportkörbeli meccsét is az oroszok nyerték, 28-27 arányban.

Az első hat gólon egyenlő arányban ezután a franciák ragadták magukhoz a vezetést Pauletta Foppa különösen nagyot játszott a galloknál, ő csak az első félidőben öt gólt dobott. A szünetben a franciák 15-13-ra vezettek, ezután viszont egyenlített a címvédő 16-16-ra.

Olivier Krumbholz kapust cserélt a szünetben és Cleopatre Darleux beállítása aranyat ért: az  Amandine Leynaud helyére beküldött hálóőr sorra fogta az orosz helyzeteket, elől pedig csapattársai sorozatban hat gólt szereztek. Az orosz csapat ezután még némileg magára talált, de a franciák nem roppantak össze és 30-25-ös győzelmükkel először lettek olimpiai bajnokok.

Franciaország-Orosz Olimpiai Csapat 30-25 (15-13)

gólszerzőkFoppa 7, Pineau 7, Valentini 4, Coatanea 3, Nocandy 2, Flippes 2, Sercien 2, Zaadi 2, Nze Minko 1 illetve Vegyjohina 7, Dmitrijeva 6, Vjahireva 4, Gorskova 3, Iljina 2, Bobrovnyikova 1, Managarova 1, Szkorobogatcsenko 1