Női jégkorong-vb: vereséget szenvedett történelmi meccsén a magyar válogatott

A történelme első A-csoportos vb-mérkőzésén szereplő magyar női jégkorong-válogatott 3-0-ra kikapott Németországtól a kanadai világbajnokságon.

Németország-Magyarország  3–0 (2–0, 0–0, 1–0)

fotó: Matt Zambonin/IIHF

A magyar női jégkorong-válogatott 2019-ben Budapesten vívta ki annak a lehetőségét, hogy az A-csoportos világbajnokságon szerepelhessen. A vb-t aztán 2020-ban és idén tavasszal is el kellett halasztani, de ma Calgaryban végre debütálhattak a magyar hölgyek a világelitben. A magyarok felvették a kesztyűt a németekkel, de Pintér Hanna és Odnoga Lili sem tudott betalálni. Egy kivédekezett emberhátrányt követően a németek Christof góljával vzetést szereztek majd egy kiállítás után ismét ő volt eredményes. Magyar részről Gasparics Fanni szépíthetett volna, de nem sikerült betalálnia.

A második húsz perc során nyomtak a németek, de Németh Anikó nagyszerűen védett, ez azonban igaz volt a németek kapusára Harssra is. Az ellenfél kétszer is eltalálta a vasat a harmad során, így a mérkőzés nyílt maradt. A záró játékrészben Seregély Mira volt az, aki szépíthetett volna, de kihagyta a nagy helyzetét. A német csapat végül Zorn góljával döntötte el a meccset, amelyhez az is kellett, hogy Rónai Alexandra botja beszorult a palánk alá és így nem tudott védekezni.

A magyar női jégkorong-válogatott így a helytállás ellenére kikapott az első mérkőzésén. A mieink holnap Csehország ellen próbálnak javítani.