Női jégkorong-vb: megvan az első magyar gól, több mint történelmi helytállás

A magyar női jégkorong-válogatott jó játékkal 4-2-re kikapott Csehországtól a Kanadában rendezett világbajnokság második csoportmérkőzésén.

Fotó: Fotó: Andre Ringuette / HHOF-IIHF Images

Magyarország-Csehország 2-4 (0–2, 1–2, 1–0)

Nem volt megállás a magyar csapat számára a tegnapi Németország elleni debütálás után, ugyanis ma már Csehországgal kellett mérkőznie a mijeinknek. Lisa Haley szövetségi kapitány döntésének értelmében ezúttal Tóth Zsófia védett illetve Pártos Rékát Grkovic Jelena váltotta a csapatban. Az, hogy a csehek nagyobb játékerőt képviselnek mint a tegnapi ellenfél már a negyedik percben megmutatkozott: előbb Radova ütött be egy Tóthról kijövő korongot majd Dabasi korcsolyájáról is a kapuba került a játékszer a kapuba. A magyarok nem törtek meg a bekapott góloktól, a játékosok több gólhelyzetet is kialakítottak.

A második harmadban Pribylova növelte a csehek előnyét majd Krizovának hat másodperc kellett ahhoz, hogy gólra váltson egy emberelőnyt. A 39. perc 59. másodpercében aztán történelmi pillanat következett el: Gasparics Fanni szerzett korongot majd Dabasi Réka lőtt és a korong a kapus kezéről a kapuba került. Ez volt a magyar női jégkorong-válogatott történetének első A-csoportos gólja. Azt, hogy ez mekkora dolog két ténnyel lehet alátámasztani: a magyarok 2011-ben még a negyedosztálynak számító divízió III-ban küzdöttek, de még 2018-ban is nagy dolognak számított a másodosztályban (divízió 1/A) elért harmadik hely.

A 45. percben büntetőt kapott a magyar csapat, Kreisz Emma azonban nem tudott élni a lehetőséggel. A magyar hölgyek ezután is kiválóan védekeztek, de elől sem kellett félteni honfitársnőinket. Hiába játszottak a magyar hölgyek kettős emberelőnyben is, a második gólt a csapatkapitány Gasparics Fanni egy korongszerzés után egyenlő létszámnál szerezte. Az utolsó fél percben emberelőnyben még a kapust is lehozta a magyarok szövetségi kapitánya, az eredmény viszont nem változott.

Az óriásit harcoló magyar válogatott holnap pihenhet majd szerda hajnalban Japánnal, csütörtök hajnalban Dániával mérkőzhet. Bár a divízió 1/A-s világbajnokság elmaradása miatt idén nincs kieső, de tény, hogy ehhez a két csapathoz van a legközelebb a tudásban a válogatottunk.