Női röplabda Eb: egy szettet nyert a horvátok ellen a magyar válogatott

A magyar női röplabda-válogatott 3:1-re kikapott Zadarban Horvátországtól az Európa-bajnokságon, de megőrizte esélyét a továbbjutásra az utolsó csoportforduló előtt.

Fotó: m4sport.hu

Szlovákia legyőzését illetve a svájciaktól és az olaszoktól elszenvedett vereséget követően egy napot pihenhetett a magyar női röplabda-válogatott. Jakub Gluszak együttese azzal a horvát csapattal mérkőzött, amely eddig nemcsak veretlen volt, de még mérkőzést sem veszített hazai pályán.

A magyar hölgyek jól kezdték a mérkőzést és 15:11-re is vezettek esélyesebb ellenfelükkel szemben, a házigazda viszont hamar talpra állt, egyenlített majd a vezetést is átvette és végül 25:19-el előnybe került. A második játszmában megint a magyar csapat kezdett jobban és 12:8 is állt az eredményjelzőn, 14:14-nél viszont döntetlen állt az eredményjelzőn. A kocka viszont ezúttal fordult az első játékrészhez képest: a mieink zsinórban négy pontot nyerve kontrollálni tudták a játékot és 25:21-el egyenlítettek. A magyar lett ezzel az első csapat, amelyik szettet vett el a horvátoktól a komplett Európa-bajnokságon.

Úgy tűnt a lendület kitarthat tovább is mint egy játékrész ugyanis 12:12-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Innentől kezdve viszont a horvát gárda dominált és 25:17-el visszavette a vezetést. Mivel az ötszettes vereség is ér egy pontot, így kulcsfontosságú volt, hogy a magyarok megnyerjék a negyedik játszmát. Hiába küzdött azonban csapatunk, a horvátok 25:21-el bebiztosították a győzelmüket.

A magyaroknál Szakmáry Gréta (feltehetőleg taktikai okokból) keveset volt a pályán, Németh Anett 17, Pallag Ágnes 10 pontot szerzett. A horvátok legjobbja Samanta Fabris volt 18 ponttal.

A magyar csapat az utolsó csoportfordulót megelőzően 4 ponttal áll, ahhoz azonban, hogy biztosan bejusson a nyolcaddöntőbe, holnap le kell győznie Fehéroroszországot. A sorsdöntő mérkőzés holnap 18 órakor kezdődik Zadarban.

Horvátország-Magyarország 3-1 (19, -21, 17, 21)

MagyarországPallag 10, Gyimes 9, Németh A. 17, Szakmáry 1, Pekárik 8, Király-Tálas 1, csere: Tóth F. (liberó), Török 7, Kiss G., Bagyinka 1, Vezsenyi, Szűcs K., szövetségi kapitány: Jakub Gluszak