Női jégkorong-vb: megvan az első A-csoportos magyar győzelem!

A magyar női jégkorong-válogatott 5-1-re legyőzte Dániát a Calgaryban zajló világbajnokságon és így a kilencedik helyen zárt a világ legjobbjai között.

fotó: André Ringuette/HHOF-IIHF Images

Magyarország-Dánia 5-1 (2–0, 2–1, 1–0)

Mivel az idei vb-n nem esik ki senki, így a presztízs szempontjából volt tétje a Magyarország-Dánia világbajnoki mérkőzésnek, ugyanis korábban még egyik csapat sem tudott pontot szerezni Calgaryban és így még nem dőlt el, hogy melyik gárda kerüli el az utolsó helyet. A meccs elején meglátszott egy kicsit, hogy a dánok tegnap pihentek ám Németh Anikónak sikerült megőriznie a kapuját a bekapott góltól. A magyar csapat hamarosan kettős emberelőnybe került és ezt sikerült is tényleges előnyre váltani: Jókai Szilágyi Kinga lövésébe Jensen szerencsétlenűl ért bele és az a kapubab kötött ki. A magyar csapat egyre magabiztosabban játszott és miután Odnoga Lotti kiharcolt egy emberelőnyt, amelyből Jókai Szilágyi Kinga 2-0-ra módosította az eredményt.

Magyar szempontból ragyogóan kezdődött a második harmad is: létszámfölényes helyzetben Jókai Szilágyi tette középre a korongot és Gasparics Fanni újabb gólt szerzett. A mieink mentek a negyedik találatért ám a dánok szinte a semmiből szépítettek Jakobsen révén. az ellenfél ezután átvette a meccs irányítását, de Németh Anikó eszén nem jártak többször túl. Kreisz Emma ráadásul hamarosan visszaállította a háromgólos differenciát, így 4-1-es állásról kezdődhetett az utolsó harmad. Az utolsó játékrészben aztán sikerült megadni a kegyelemdöfést is a skandinávoknak: Jókai Szilágyi és Gasparics összjátéka után a csapatkapitány lőtte be az ötödik magyar gólt.

A magyar női jégkorong-válogatott ezzel története első győzelmét aratta A-csoportos világbajnokságon és a kilencedik helyen végzett és a következő elit világbajnokságon is részt vehet.