Vb-selejtező: kikapott Spanyolország, nem tudtak nyerni az olaszok

Hatalmas meglepetést okozott Bulgária Olaszországban, miután 1–1-es döntetlennel végződött a két válogatott 2022-es világbajnoki selejtező-mérkőzése.

Az olaszok már a 16. percben előnybe kerültek Federico Chiesa révén, azonban a bolgárok még a félidő vége előtt egyenlíteni tudtak Atanas Iliev révén. A folytatásban aztán az olaszok nagy mezőnyfölényben voltak, 27 lövést mutattak be, de újabb gólt nem tudtak szerezni, így maradt az 1–1-es döntetlen.

Spanyolország eddig nem sok sikerélménnyel gazdagodott, amikor Svédországba látogatott, hiszen a két válogatott eddigi egymás elleni mérkőzésén – amikor a spanyol együttes játszott idegenben – csak egyszer tudott nyerni a nemzeti csapat. Most már az ötödik percben előnybe kerültek azonban a vendég spanyolok Carlos Soler révén, de Alexander Isak egy perccel később egyenlíteni tudott, majd a második félidő elején Viktor Claesson fordított, és beállította a 2–1-es végeredményt a svédek javára.

A németek ezzel szemben nem okoztak csalódást a szurkolóiknak, hiszen idegenben könnyedén, 2–0-ra győzték le Liechtensteint Timo Werner és Leroy Sané góljaival. Ennél simábban nyert Belgium Észtországban, hiszen a házigazda igaz vezetett, de a belga együttes öt góllal tudott válaszolni, és végül 5–2-re győzött.

VB 2022
EURÓPAI SELEJTEZŐ

Grúzia–Koszovó 0–1 (Muriqi 18.)
Andorra–San Marino 2–0 (Vales 18., 24.)
Csehország–Fehéroroszország 1–0 (Barak 34.)
Észak-Macedónia–Örményország 0–0
Észtország–Belgium 2–5 (Kait 2., Sorga 83., ill. Vanaken 22., Lukaku 29., 52., Witsel 65., Foket 76.)
Izland–Románia 0–2 (Man 47., Stanciu 83.)
Lengyelország–Albánia 4–1 (Lewandowski 12., Buksa 44., Krychowiak 54., Linetty 89., ill. Cikalleshi 25.)
Liechtenstein–Németország 0–2 (Werner 41., Sané 77.)
Litvánia–Észak-Írország 1–4 (Baravykas 54., ill. Ballard 20., Washington 52. – 11-esből, Lavery 67., McNair 82. – 11-esből)
Olaszország–Bulgária 1–1 (Chiesa 16., illetve Iliev 39.)
Svédország–Spanyolország 2–1 (Isak 6., Claesson 57., ill. C. Soler 5.)