Úszás: Bernek Péter bejelentette visszavonulását

Befejezi pályafutását Bernek Péter, rövidpályás világbajnok, Európa-bajnok úszó, a sportoló a hírt a közösségi oldalán jelentette be.

Az elmúlt évtized egyik legsikeresebb férfi úszója döntését az Instagrammon közölte a nyilvánossággal. Üzenetében köszönetet mondott többek között egykori klubjának, szüleinek illetve feleségének és kisfia édesanyjának Mutina Ágnesnek is amiért kitartottak mellette.

Bernek Péter ifjúsági szinten 2009-ben robbant be a magyar úszósportba, amikor három érmet nyert az ifjúsági Európa-bajnokságon. Egy évvel később 200 méteres hátúszásban megnyerte az ifi Eb-t és a Szingapúrban rendezett első ifjúsági olimpián is aranyérmes volt.

A felnőttek között nagymedencében négyszer szerzett Európa-bajnoki érmet, de úszott világbajnoki döntőket is. Olimpiáról a legjobb eredménye egy váltóval elért nyolcadik hely volt. Rövidpályán igazi specialistának számított: 2014-ben Dohában 400 méteres gyorsúszásban rövidpályás világbajnoki címet szerzett, két évvel később a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Rövidpályás Eb-n összesen hatszor szerzett érmet, 2015-ben 400 gyorson, 2017-ben 400 vegyesen lett kontinensbajnok. Karrierje során összesen 12 alkalommal úszott magyar csúcsot valamelyik versenyszámban.

Fotó: Bernek Péter Instagram-oldala