Kerékpár-Eb: Vas Kata Blanka ezüstérmes az U23-as mezőnyversenyben!

Az olimpiai negyedik Vas Kata Blanka egy szökést követően ezüstérmet szerzett a Trentóban zajló országúti kerékpáros Európa-bajnokságon az U23-as női mezőnyversenyben.

Fotó: EPA

Vas Kata Blanka eddig szenzációs évet teljesít: a 20. születésnapját múlt héten ünneplő sportolónő januárban bronzérmes lett terepkerékpárban az U23-as világbajnokságon, az olimpián hegyi kerékpárban a sportág legjobb eredményét elérve negyedikként zárt, most pedig az országúti Európa-bajnokságon állt rajthoz az U23-as korosztályban.

A 87 főt számláló mezőny 80,8 kilométert tekert Trentóban az Európa-bajnoki címért. Jellemző a táv nehézségére, hogy mindössze 31 kerékpáros fejezte be a versenyt,   Jordán Dorka nem állt rajthoz, Schmidel Regina pedig nem fejezte be a viadalt. Vas már az első körben az élmezőnyben haladt majd a hatodik körben a francia Evita Muzic és az olasz Silvia Zanardi társaságában meglépett a többiektől. A szökést nem érték utol a többiek, így az utolsó méterek döntöttek az érmek sorsáról.

A sprintbefutót Zanardi nyerte meg, Vas Kata Blanka másodikként ért célba míg Muzic harmadik lett. Vas immáron három szakágban szerzett érmet világbajnokságon vagy Európa-bajnokságon az U23-as korosztályban.