Amerikai futball: az európai elitben a magyar válogatott!

A magyar amerikai futball-válogatott 44-19-re legyőzte Izraelt és így jövőre már az A-csoportos Európa-bajnokságon szerepelhet.

Kép forrása: magyarnemzet.hu

Magyarország - Izrael 44-19 (10-0, 24-7, 3-0, 7-12)

2019 után lépett ismét pályára a magyar amerikai futball-válogatott. A játékosok azzal a tudattal léphettek pályára, hogy amennyiben legyőzik Izraelt, akkor a törökök elleni novemberi mérkőzés eredményétől függetlenül megnyerik a B-csoportos Európa-bajnokságot.

A székesfehérvári First Fielden rendezett meccsen a magyarok egy mezőnygóllal szerezték meg a vezetést majd Danku Dávid futásból ért el touchdownt (10-0). Az izraeliek a második játékrész elején szépítettek, de Elek Ádám egy 70 yardos elkapással visszaállította a különbséget majd Bencsics Márk adott hat pontot érő passz Gecser Máténak és újra Elek Ádámnak. Mivel a jutalomrúgások jók voltak és még egy magyar mezőnygól beakadt így 34-7 volt a szünetben az állás.

A meccs a harmadik negyedben egy mezőnygóllal (Storcz András  szerzett három pontot)lényegében eldőlt, hiába jött fel Izrael két td-t szerezve az utolsó 12 percben. Ráadásul az utolsó negyedben Zilai János visszahordott egy interceptiont és így a magyarok 44-19-re nyertek. Ezzel a győzelemmel a magyar csapat először jutott fel az A-csoportba az Európa-bajnokságon.