Darts: Skócia nyerte a csapatvilágbajnokságot

Peter Wright és John Henderson vagyis Skócia nyerte a darts-csapatvilágbajnokságot miután a jénai döntőben legyőzte Ausztriát.

Fotó: Lawrence Lustig/PDC

A negyeddöntőkkel kezdődött a négynapos torna mai programja: Ausztria hátrányból fordítva 2-1-re verte Észak-Írországot majd Rowby-John Rodrigueznek és Mensur Suljovicnak Németország legyőzése (2-0) sem okozott gondot. A másik ágon a Peter Wright, John Henderson összeállítású skót csapat menetelt el a fináléig Hollandia és Wales legyőzésével.

A meglepetésre döntőbe kerülő osztrákok aztán jobban kezdték a döntőt: Suljovic 4-1-re verte Hendersont, mindez úgy, hogy a harmadik legben 160-as kiszállót dobott be három nyílból. A 2020-as világbajnok Peter Wrightnak nem esett nehezére Rodriguez legyőzése (4-1).

A párosok mérkőzésén 3-0-ra vezetett Ausztria azonban a skótok egyenlítettek és a döntő legben Suljovic két meccsnyilat is rontott, Henderson viszont nem hibázott és így már a 2019-es világbajnoknál volt az előny. A negyedik mérkőzés Suljovic és Wright között döntő legbe torkollott hat kihagyot skót meccsnyilat követően. Wright viszont összeszedte magát és a hetedik lehetőségét már nem hagyta ki és egy dupla 16-ossal megnyerte hazájának a csapat-vb-t.

Skócia 2019 után nyert ismét ilyen tornán, Wright akkor Gary Andersonnal diadalmaskodott, tehát Henderson első ilyen jellegű sikerét ünnepelheti.