Kamion Eb: Kiss Norbert két győzelmet aratott Belgiumban!

Kiss Norbert két győzelmet aratott a kamionos Európa-bajnokság belgiumi versenyhétvégéjén és továbbra is vezeti a bajnokságot.

Fotó: facebook.com/kissnorbidriver

Kiss, aki 2014 és 2015 után harmadik Európa-bajnoki címére tör (tavaly hiába gyűjtötte a legtöbb pontot, a szezont nem ismerték el hivatalosan a kevés futam miatt) a Révész Racing színeiben szombaton megnyerte a zolderi időmérőt. A magyar pilóta a startnál megtartotta a vezető helyét és végül győzni tudott.

A második verseny már kevésbé volt sikeres a pilótának aki egy ütközés miatt sérült kamionnal nyolcadikként haladt át a célvonalon. Kiss kamionjában motort is kellett cserélni és így az utolsó helyről kellett feljönnie vasárnap. A mai első versenyt negyedikként  zárta, majd az ötödik rajtkockából indulva győzött a hétvége zárófutamán.

Kiss Norbert 127 pontot szerzett eddig és  továbbra is vezeti az Európa-bajnoki pontversenyt.