Bajnokok Ligája: kikapott a Manchester United Svájcban (videó)

Hiába lőtt gólt Cristiano Ronaldo , a Manchester United óriási meglepetésre 2-1-es vereséget szenvedett a Young Boys otthonában. Az idősáv másik mérkőzésén a Salzburg döntetlent játszott Sevillában.

F-csoport

Cristiano Ronaldo 177. alkalommal lépett pályára a Bajnokok Ligájában és a portugál legenda rögtön gólt is lőtt a visszatérő manchesteri BL-meccsén. A MU szempontjából jól is alakult a mérkőzés egészen addig, amíg a 34. percben Aaron Wan-Bissakát kiállították. A Ferencvárost búcsúztató Young Boys a második félidő elején átvette a játék irányítását és  Moumi Ngamaleu a 66. percben kiegyenlített. A MU egyre inkább beszorult és a 95. percben Jesse Lingard eladott labdájából Jordan Siebatcheu belőtte a hazaiak győztes gólját.

Yoing Boys-Manchester United 2-1 (Nagamaleu 66., Siebatcheu 90+5. illetve Cristiano Ronaldo 13.)

G-csoport

A tizenegyesek mérkőzését rendezték Sevillában, ahol a Salzburg vendégszerepelt, Alekszej Kulbakov játékvezető ugyanis négyszer mutatott a tizenegyespontra. A négy büntetőből azonban csak kettő ment be: a salzburgiaknál előbb Karim Adeyemi kihagyta, Luca Susic viszont belőtte azonban a 37. percben maga is elrontott egyet. Ezután a hazaiak lőhetettek egy tizenegyest, ezt Ivan Rakitic gólra is váltotta. A meccsen több gól már nem esett, a hazaiaktól Jusszuf El-Nesszirit kiállították két sárga lap miatt.

Sevilla-Salzburg 1-1 (Rakitic 42. - büntetőből illetve Susis 21. - büntetőből)