Kézilabda Bajnokok Ligája: nagyszerű fordítás után legyőzte a PSG-t a Veszprém

A Telekom Veszprém 34-31-re győzött a PSG ellen a Bajnokok Ligája első csoportfordulójában.

Kép forrása: origo.hu

A Veszprém kilenc perc után vezetett először a teljes kerettel érkező PSG ellen ám a párizsiak produkáltak egy 5-0-s sorozatot és 10 percen keresztül nem kaptak gólt. Ez azt jelentette, hogy a vendégek 17-13-ra vezettek a szünetben. A veszprémiek sokat játszhattak emberelőnyben az első félidőben és végül a hajrában utolérték ellenfelüket. Az 57. percben már kétgólos volt a hazai vezetés és végül a magyar bajnokság ezüstérmese 34-31-re győzött.

A meccs legjobbja Jahja Omar volt 10 góllal, de Manuel Strlek 8 gólja és Rodrigo Corrales 10 védése is kellett ehhez a győzelemhez. A Veszprém hat vereség és 2015. novembere óta először győzte le a PSG-t tétmérkőzésen.

Telekom Veszprém - PSG Handball  34-31 (13-17)

Veszprém, játékvezetők: Gubica, Milosevic (horvátok).
Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Blagotinsek, Ilic, Jahja 10, Lékai 4, Ligetvári 3, Lukács, Mahé 1, Manaszkov, Marguc 3, Maqueda, Nenadics 3, Nilsson 2, Sipos, Strlek 8. Edző: Momir Ilics.
PSG: Genty, Gérard (kapusok), Grebille 1, Hansen 7, L. Karabatic 5, N. Karabatic 2, Keita 1, Kounkoud 2, Kristopans 2, Ntanzi, Prandi 2, Remili 3, Solé, Steins 2, Syprzak 4, Toft Hansen. Edző: Raúl González.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4.