Kajak-kenu vb: három magyar világbajnoki cím 5000 méteren!

Mind a négy 5000 méteres döntő magyar éremmel zárult a koppenhágai kajak-kenu világbajnokságon, ráadásul Adolf Balázs, Noé Bálint és Kőhalmi Emese is világbajnoki címeit szerzett.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A leghosszabb távok döntőivel zárult a dániai kajak-kenu világbajnokság és az utolsó négy döntőben egyaránt éremeséllyel szálltak vízre a magyar versenyzők. A kenus Adolf Balázs az 1000 méter bronzérme után a világbajnoki győzelemért küzdött Sebastian Brendellel. Két évvel ezelőtt Szegeden a német kenus nyerte kettejük külön párbaját, most azonban változott az eredmény. Adolf az utolsó méterekig fej-fej mellett haladt a világbajnokkal és végül egy orhosszal megelőzve riválisát világbajnoki címet szerzett.

Kisbán Zsófia nagyszerűen versenyzett a női kenusok 5000 méteres távján és végül a címvédő fehérprpsz Volha Klimova mögött a második helyen végzett, nagyszerű taktikájával a chilei Maria Mailliard előtt előtt a második helyen ért célba, vb-ezüstérmet szerezve.

A kajakosok versenyében Kőhalmi Emese alig 19 évesen lett a világ legjobbja. Az 5 kilométeres táv első métereitől az élcsoporttal haladt és végül faképnél hagyta riválisait és a világ legjobbja lett. Kőhalmi két hete Portugáliában az utánpótlás-korosztályt utasította maga mögé, most viszont a felnőtteknél szerzett világbajnoki győzelmet.

A világbajnokság a férfi K-1 5000 méterrel zárult, ahol az Európa-bajnok Noé Bálint állt rajthoz. Noé óriási csatát vívott Fernando Pimentával és Mads Petersennel. A magyar és a portugál versenyző az utolsó métereken elszakadt a többiektől és végül Noé Bálint lett a világbajnok.

A paraversenyeket beszámítva a magyarok összesen 21 éremmel végeztek a világbajnokságon, közte hét aranyéremmel.