Kerékpár-vb: világbajnoki címmel vonult vissza a legendás Tony Martin

Németország nyerte a vegyescsapat-időfutamot a belgiumi országúti kerékpáros világbajnokságon és így Tony Martin nyolcszoros világbajnokként vonulhat vissza.

Tony Martin vasárnap jelentette be, hogy visszavonul a versenyzéstől a vb-t követően. A német kerékpáros még elindult az egyéni időfutamban, ahol hatodikként végzett majd benevezték a vegyescsapatok versenyébe is, így egyértelmű volt, hogy a mai lesz karrierje utolsó versenye.

A német csapat, amelyet Martin mellett Max Walscheid és Nikias Arndt,valamint a pályakerékpárban olimpiai bajnok hölgyek (Lisa Klein, Lisa Brennauer és Mieke Kröger) alkottak gondoskodott a legendás kerékpáros sikeres búcsújáról és világbajnok lett. Martin ezzel nyolcszoros vb-győztesként (négy egyéni, három csapat, egy vegyescsapat) és tizennégyszeres vb-érmesként fejezte be pályafutását.

A németek mellett Hollandia és Olaszország állhatott még dobogóra a 44,5 kilométeres táv végén-

Végeredmény:

1. Németország (Tony Martin, Max Walscheid, Nikias Arndt, Lisa Klein, Lisa Brennauer, Mieke Kröger) 50:49 perc