Kerékpár-vb: Vas Kata Blanka negyedik a mezőnyversenyben!

Vas Kata Blanka negyedik helyen végzett a Belgiumban rendezett országúti kerékpáros világbajnokság női elit mezőnyversenyében.

Fotó: eurosport.com

157,7 kilométer várt a női elit mezőnyverseny résztvevőire a világbajnokság utolsó előtti versenynapján. A mezőnyben ott volt Vas Kata Blanka, aki ciklokrosszban, hegyi kerékpárban és országúton is szerzett már világbajnoki érmet korosztályos szinten, a felnőtteknél pedig negyedik lett az olimpián mountain bikeban.

Az Antwerpenből induló és Leuvenben véget érő verseny során a mezőny szinte végig együtt haladt. Hetvenöt kilométert követően ugyan az új-zélandi Michaela Drummond megpróbált szökni, ám az esélyesek sora hamar befogta őt. Ötven kilométerrel a cél előtt egy kisebb csoport leszakadt, köztük a holland Anna van der Breggen is, aki címvédőként utolsó versenyét teljesítette. Ugyan a leuveni körpályán többen is megpróbálkoztak ellépni, ám erőfeszítéseiket nem koronázta siker. Vas a mezőnnyel együtt haladt és valamennyi támadást át tudta venni, ennek köszönhetően versenyben maradt az élmenőkkel.

Az utolsó kilométereken már látszott, hogy sprint fog dönteni az érmek sorsáról, mintegy harmincöt kerékpáros maradt együtt. Az olasz Elisa Balsamo és a holland Marianne Vos a felvezetőembereik miatt egyetlen másodperccel ellépett, végül Balsamo lett a világbajnok. A harmadik helyet Katarzyna Niewiadoma szerezte meg.

Vas Kata Blanka nagyszerűen vette át a ritmusváltásokat a sprintben és a női mezőnyversenyek történetének legnagyszerűbb magyar eredményét elérve a negyedik helyen ért be a célba, a bronzérmessel illetve tucatnyi versenyzőtársával azonos idővel.