Női kézilabda BL: bravúrgyőzelmet aratott az FTC Oroszországban

Óriási meglepetésre az FTC-Rail Cargo Hungaria 20-19-re győzött a Rosztov Don otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája mai játéknapján.

Fotó: fradi.hu

Kovacsics Anikó, Szöllősi-Zácsik Szandra, Tóth Nikolett és Hársfalvi Júlia nélkül utazott el Oroszországba a ferencvárosi csapat, a hazaiaktól pedig az ideiglenesen visszavonuló Anna Vjahirjeva hiányzott. A magyar bajnok jobban kezdett és 3-2-re vezetett is, majd a hazaiak négy gólt szereztek zsinórban. Ezután a rosztoviak 14 (!) percig nem tudtak gólt lőne Bíró Blankának, a zöld-fehérek viszont 8-6-ra megfordították a meccset. A vendégek nem rogytak meg a félidő végéig sem és 11-8-al mehettek szünetre.

Három ferencvárosi góllal kezdődött a második félidő, ám hamar kiderült, hogy nem lesz könnyű ez a mérkőzés: Elek Gábor csapata 15 percen keresztül nem talált be ám 15-15 volt csak az eredmény. A Rosztov a vezetést is visszavette, de az utolsó fél perc 19-19-ről kezdődött. Klujber Katrin gólt szerzett és miután a Rosztov nem tudott kiegyenlíteni, az FTC győzött a sorozat egyik legnagyobb esélyes otthonában!

Ferencvárosi részről Emily Bölk hatszor lőtt gólt, de Márton Gréta és Klujber Katrin és négy-négy alkalommal mattolta az oroszok kapusát.  Bíró Blanka 13 védéssel járult hozzá ahhoz, hogy a két csapat tizenharmadik mérkőzésén megszülessen a második ferencvárosi győzelem.

Rosztov-Don –FTC-Rail Cargo Hungaria  19–20 (8–11)

Rosztov-na-Donu, 2751 néző. V: Hatipoglu, Simsek (török).
Rosztov: Lagina 1 – Managarova 5, Bobrovnyikova 1, E. Amorim 4, Edwige, Zaadi 2 (2), Kuznyecova 2. Csere: Kalinyina (kapus), Frolova 2 (2), Lagerquist, Szeny 1, Borscsenko 1.
FTC: Bíró B. – Malestein 2 (1), Stolle, Grbics 3, Behnke, E. Bölk 6, Márton G. 4. Csere: Janurik (kapus), Csiszár-Szekeres, Klujber 4 (2), Kisfaludy, Kovács Anett 1.