Topligák: Londonban nyert a Manchester City, hatot gurított a Leipzig

Victor Laguardia

A topbajnokságok mai mérkőzései közül a Manchester City Chelsea elleni a győzelme, a Leipzig Hertha elleni elsöprő sikere valamint az Atlético Madrid váratlan veresége emelkedik ki.

Premier League, 6. forduló

Jamie Vardy háromszor talált be a Burnley elleni mérkőzésen, a Leicester mégis 2-2-es döntetlent játszott, azaz az angol csatár egy öngólt vétett, kétszer viszont a "jó kaput" is bevette.

Semmi nem jött össze a Manchester Unitednek az Aston Villa ellen. A "vörös ördögök" Luke Shawt és Harry Maguire-t is elveszítették sérülés miatt az első félidőben majd a 88. percben Kortney Hause fejjel a birminghamieket juttatta vezetéshez. A ráadásban a MU tizenegyeshez jutott, Bruno Fernandes azonban fölé lőtte a büntetőt és így a Villa elvitte a győzelmet az Old Traffordról.

Finoman szólva is gyenge színvonalat hozott az első félidő a Chelsea-Manchester City szuperrangadón, a csapatok 45 perc alatt alig találták el a kaput. Fordulás után Gabriel Jesus vezetéshez juttatta a manchesterieket. A BL-győztes londoniak megpróbáltak visszavágni ellenfelüknek ám a City remekül védekezve megtartotta az előnyét. A győzelemnek köszönhetően Pep Guardiola a manchesteri klub legtöbb tétmérkőzést nyerő menedzsere lett.

Továbbra is a Brentford a szezon kellemes meglepetése Angliában. Az 1947 után élvonalban szereplő gárda ezúttal a Liverpool dolgát nehezítette meg, sőt nagyszerű mérkőzésen egy pontot otthon tartott a listavezetővel szemben. A hazaiak kétszer egyenlítettek, másodszorra nyolc perccel a rendes játékidő vége előtt Yoane Wissa révén.

Brentford–Liverpool 3–3 (Pinnock 27., Janelt 63., Wissa 82., ill. Jota 31., Szalah 54., C. Jones 67.)
Everton–Norwich City 2–0 (Townsend 29. – 11-esből, Doucoure 77.)
Leeds United–West Ham United 1–2 (Raphinha 19., ill. Firpo 67. – öngól, Antonio 90.)
Leicester–Burnley 2–2 (Vardy 37., 85. – a másodikat 11-esből, ill. Vardy 12. – öngól, Cornet 40.)
Watford–Newcastle United 1–1 (I. Sarr 72., ill. Longstaff 23.)
Chelsea–Manchester City 0–1 (Gabriel Jesus 53.)
Manchester United–Aston Villa 0–1 (Hause 88.)

Bundesliga, 7. forduló

Magyar rangadónak indult, gálává változott a Leipzig-Hertha mérkőzés. A lipcseieknél Gulácsi Péter és Willi Orbán a kezdőcsapatban kapott lehetőséget, Szoboszlai Dominik viszont ezúttal nem kapott lehetőséget Jesse Marsch vezetőedzőtől. A berlinieknél Dárdai Pál a kezdőcsapatba nevezte fiát Dárdai Mártont. A Leipzig lényegében úgy és annyiszor ment át a Hertha védelmén, ahányszor csak akart. Lipcsei részről a BL-ben is remeklő Christopher Nkunku duplázott, de Emil Forsberg, Yussuf Poulsen, Nordi Mukiele és Amadou Haidara is feliratkozott a góllövők közé, ráadásul egy gólt még les miatt el is vettek a hazaiaktól. Dárdai Pál biztosan nem ilyen jubileumról álmodott, a magyar tréner 200. alkalommal ült tétmérkőzésen a kispadon.

Miután veszített a Wolfsburg a Hoffenheim otthonában, a Mainzot legyőző Bayer Leverkusen feljött a második helyre. A gyógyszergyáriak gólját Florian Wirtz szerezte, akinél fiatalabban (18 éves 145 napos) még senki nem jutott el 10 találatig a Bundesliga történetében.

Parázs csatát, hét sárga lapot és egy kiállítást hozott a Mönchengladbach-Dortmund derbi (a vendégeknél Mahmoud Dahoud állt ki 40 perc után). A piros lap alapjában véve határozta meg a meccset, ráadásul Denis Zakaria addigra már vezetéshez juttatta a Gladbachot, amely nyerte is a meccset.

Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund 1–0 (Zakaria 37.)
Eintracht Frankfurt–1. FC Köln 1–1 (Borré 45+6., ill. Skhiri 14.)
Hoffenheim–Wolfsburg 3–1 (Kramaric 45+2., Baumgartner 74., Kaderábek 82., ill. R. Baku 25.)
Bayer Leverkusen–Mainz 1–0 (Wirtz 62.)
Union Berlin–Arminia Bielefeld 1–0 (Behrens 88.)
RB Leipzig–Hertha BSC 6–0 (Nkunku 16., 70., Poulsen 23., Mukiele 45+3., Forsberg 60. – 11-esből, Haidara 77.)

Serie A, 6. forduló

A várakozásoknak megfelelően nagy meccset játszott egymással az Atalanta és a címvédő Internazionale. A hazai pályán játszó milánóiak alig öt perc után vezetéshez jutottak, ám a vendégek az első félidő utolsó negyedórájában fordítottak. Edin Dzeko kiegyenlített a 71. percben és ezután mindkét csapat eldönthette volna a meccset: az interes Federico Dimarco tizenegyest rontott, a bergamói Roberto Piccoli gólját pedig elvették miután a labda már elhagyta a pályát az akció során.

Immáron három olyan Maldini van az AC Milan történetében, aki gólt lőtt a Serie A-ban: Cesare és Paolo után most előbbi unokája, utóbbi fia vette be a Spezia kapuját. A milánóiak megszenvedtek az idegenbeli meccsen, a győzelmet Brahim Diaz találatával csikarták ki.

Őrült meccset játszott a Genoa és a Verona. A hazaiak 0-2-es hátrányból fordítottak a 77. és a 85. perc között, de a veronaiak Nikola Kalinic büntetőgóljával pontot mentettek.

Internazionale–Atalanta 2–2 (L. Martínez 5., Dzeko 71., ill. Malinovszkij 30., Tolói 38.)
Genoa–Hellas Verona 3–3 (Criscito 77., 80. – az elsőt 11-esből, Destro 85., ill. Simeone 8., Barak 49. – 11-esből, Kalinic 90+1.)
Spezia–Milan 1–2 (Verde 80., ill. D. Maldini 48., B. Díaz 87.)