Bajnokok Ligája: még mindig nem lőtt gólt az Inter, továbbra is hibátlan az Ajax

Az Internazionale 0-0-s döntetlent játszott Donyeckben, míg az Ajax 2-0-ra legyőzte a Besiktast a Bajnokok Ligája mai játéknapjának első mérkőzésein.

C csoport

Két mérkőzés után is százszázalékos teljesítménnyel vezeti csoportját az Ajax. Az amszterdami gárda a sérülések által megtizedelt Besiktas ellen lépett pályára és lényegében már az első 45 percben eldöntötte a mérkőzést. Jellemző a játék képére, hogy 21-2 volt a lövések aránya, a törökök pedig a kaput sem találták el. A hazaiaktól a Dusan Tadics remek helyzetfelismerését gólra váltó Steven Berghuis illetve Sebastien Haller talált be. Az elefántcsontparti támadó az első játékos lett a Bajnokok Ligája történetében, aki két mérkőzés után öt góllal áll (a Sporting ellen mesternégyest lőtt).

Ajax-Besiktas 2-0 (Berghuis 17., Haller 43.)

D csoport

Két mérkőzés után egy ponttal és rúgott gól nélkül áll az Internazionale. Az olasz bajnokság címvédője a Real Madrid elleni vereséget követően most a Sahtar Donyeck ellen játszott döntetlent. A hazaiaknál a meccs elején Lassina Traorét hordágyon kellett levinni egy ütközést követően. A milánóiak az első félidőben Nicolo Barella és Edin Dzeko révén is gólt lőhettek volna ám előbbi csak a lécet találta el, míg a bosnyák támadó közvetlen közelről lőtt a kapu felé. Mivel a második félidőben sem volt találat, így mindkét csapat góltalanul áll két kört követően.

Sahtar Donyeck –Internazionale 0-0