Bajnokok Ligája: Cristiano Ronaldo az utolsó percben döntött, veszített a címvédő

A Barcelona 3-0-ra kikapott a Benfica otthonában, a Juventus 1-0-ra győzött a címvédő Chelsea otthonában, a Manchester United pedig az utolsó pillanatban múlta felül a Villarrealt a Bajnokok Ligája mai játéknapján.

E csoport

Esélyt sem hagyott a Bayern München a Dinamo Kijevnek és újabb fölényes győzelmet aratott a német bajnok. A bajorok gólgyártását Robert Lewandowski nyitotta aki előbb tizenegyesből majd akcióból is eredményes volt. Az első félidő krónikájához tartozik, hogy Leroy Sané a kapufát találta el, Manuel Neuer pedig szép mozdulattal védte Carlos de Pena lövését. A meccset Serge Gnabry döntötte el, majd Leroy Sané és Erik Maxim Choupo-Moting is feliratkozott a góllövők közé.

Nagy bajban van a Barcelona, a katalán sztárcsapat ugyanis két forduló után 0 ponttal és 0-6-os gólkülönbséggel áll. A Benfica már a harmadik percben előnybe került Darwin Nunez góljával. A barcelonaiaknak volt pár lehetősége az első félidőben, ám sem Frenkie De Jong, sem a testvére Luuk sem tudott változtatni az eredményen. Ronald Koeman (aki tizenöt éve volt a Benfica vezetőedzője is) ráadásul már az első félidőben lecserélte Gerrard Piquét, mert a veterán hátvéd sárga lap után is fegyelmezetlenül játszott szerinte. Az 57. percben centikre volt az egyenlítésről a Barcelona, ám Luuk de Jong egy méterről sem kotorta be a labdát, ráadásul lesen is volt. A lisszaboni csapat felbátorodott attól, hogy nem változott az eredmény: Nunez a barcelonai kapus Marc-Andre Ter Stegen hibáját kihasználva távolról lőtt kapura ám csak a kapufát találta el. 69 percnyi játék után Joao Mario került helyzetbe, a vendégek hálóőre még védte az ő próbálkozását, Rafa Silva viszont a kipattanót belőtte. A kegyelemdöfést végül a 79. percben Nunez adta meg, aki büntetőből lőtte be második gólját. A barcelonai összeomlást Eric Garcia hajrábeli kiállítása tette teljessé.

Benfica-Barcelona  3–0 (D. Núnez 3., 79., R. Silva 69.)
Bayern München-Dinamo Kijev 5-0  (Lewandowski 12. – tizenegyesből, 27., Gnabry 68., Sané 74., Choupo-Moting 87.)

Az állás: 1. Bayern München 6 pont, 2. Benfica 4, 3. Dinamo Kijev 1, 4. Barcelona 0

F csoport

Összecsapott az Európa-liga legutóbbi döntőjének két résztvevője vagyis a Manchester United és a májusban tizenegyesekkel diadalmaskodó Villarreal is. A spanyolok jobban játszottak a felforgatott védelemmel kiálló ellenfelüknél az első félidőben, de David de Gea védéseinek köszönhetően sokáig 0-0 állt az eredményjelzőn. Fordulás után Paco Alcacer vezetéshez juttatta a vendégeket, de Alex Telles kapásgóljával hamar egyenlített a MU. Úgy tűnt, hogy ez a 90 perc is döntetlent hoz a két csapat között, amikor a ráadás negyedik percében Jesse Lingard és Cristiano Ronaldo összjátéka után a portugál legenda belőtte a Manchester United győztes gólját. Ronaldo 178. alkalommal lépett pályára a BL-ben, amely rekordnak számít, így mindenképpen emlékezetesnek nevezhető a rekorddöntés.

Manchester United-Villarreal 2-1 (Alex Telles 60., Cristiano Ronaldo 90+5., Alcácer 53.)

Az állás: 1. Atalanta 4 pont, 2. Manchester United 3 (3-3), 3. Young Boys 3 (2-2), 4. Villarreal 1

G csoport

Két kör után nyeretlen a francia bajnok, miután a Lille 2-1-re kikapott Salzburgban. Az osztrákok legjobbja Karim Adeyemi volt, aki duplázott. A vendégek szépítő gólját az a Burak Yilmaz szerezte, akinek a kezezése miatt korábban büntetőt kaptak a hazaiak.

Hiába volt több lehetősége is a Sevillának a Wolfsburg otthonában, az andalúzok nem tudtak nyerni második meccsükön sem. Renato Steffen a második félidő elején a "farkasokat" vezetéshez juttatta, a sevillaiak a hajrában tudtak egyenlíteni Ivan Rakitic tizenegyesével. A büntető előtt Josuha Guilavoguit kiállította a játékvezető.

Salzburg –Lille  2–1 (Adeyemi 35. – 11-esből, 53. – 11-esből, ill. Yilmaz 62.)
Wolfsburg –Sevilla 1–1 (Steffen 49., ill. Rakitic 86. – 11-esből.)

Az állás: 1. Salzburg 4 pont, 2. Sevilla 2 (2-2), 3. Wolfsburg 2 (1-1), 4. Lille 1

H csoport

Paulo Dybala és Álvaro Morata is sérüléssel küzd a Juventusnál, így a torinóiak kissé átalakított kezdővel várhatták a nap rangadóját a Chelsea ellen. Hiába volt sokkal többet a labda a vendégeknél, mindkét csapat előtt adódtak kisebb lehetőségek az első félidőben. A fordulást követően Federico Bernardeschi passzát Federico Chiesa lőtte a londoni hálóba, vezetéshez juttatva a Juventust rögtön a középkezdés utáni tizedik másodpercben. A Chelsea igyekezett ledolgozni a hátrányát, de Manuel Locatelli szerencsésen tisztázni tudott egyszer majd a meccs végén Kai Havertz fejese is fölé ment és így a címvédő kikapott Torinóban.

Juventus-Chelsea 1-0 (F. Chiesa 46.)

Az állás: 1. Juventus 6 pont, 2. Zenit 3 (4-1), 3. Chelsea 3 (1-1), 4. Malmö 0