Európa-Konferencialiga: Harry Kane mesterhármasával nyert a Tottenham (videó)

A Tottenham Hotspur 5-1-re győzött a szlovén Mura ellen a harmadikszámú európai kupasorozat mai játéknapján.

Két forduló után vezeti csoportját az AZ Alkmaar. A holland csapat Albert Gudmundsson góljával verte a cseh Jablonecet.

Hozta a kötelezőt az AS Roma miután a "farkasok" 3-0-ra nyertek az ukrán Zorja Luhanszk otthonában. Jose Mourinho csapatából Stephan El Shaarawy, Chris Smalling és Tammy Abraham volt eredményes.

Hátrányból fordítva, 10 emberrel is nyert a Rennes. A francia gárda 1-0-s vesztésre állt a Vitese otthonában, a második félidőben viszont Serhou Guirassy tizenegyesével és  Kamal Deen Sulemana találatával 2-1-re fordított. A vendégeket Loic Bade hajrában történt kiállítása sem törte meg.

Nem okozott gondot a Tottenhamnek a szlovén Mura legyőzése. A londoni csapat alig nyolc perc után 2-0-ra vezetett Dele Ali és Giovani Lo Celso góljával és bár a vendégek szépítettek, a meccs a papírforma alapján alakult. Erről leginkább Harry Kane gondoskodott, a legutóbbi világbajnokság gólkirálya ugyanis klasszikus mesterhármassal segítette győzelemhez csapatát.

A csoport:
Alaskert (kazah)-HJK Helsinki (finn) 2-4 (1-1)
LASK Linz (osztrák)-Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-1 (1-0)

Az állás: 1. Makkabi Tel-Aviv 4 pont (5-2), 2. LASK Linz 4 (3-1), 3. Helsinki JK 3, 4. Alaskert 0

B csoport:
Partizan Beograd (szerb)-Flora Tallinn (észt) 2-0 (2-0)
KAA Gent (belga)-Anortoszisz Famaguszta (ciprusi) 2-0 (1-0)

Az állás: 1. Partizan Beograd 6 pont (4-0), 2. KAA Gent 6 (3-0), 3. Flora Tallinn 0 (0-3), 4. Anortoszisz Famaguszta 0 (0-4)

C csoport:
CSZKA Szófia (bolgár)-Bodö/Glimt (norvég) 0-0
Zorja Luhanszk (ukrán)-AS Roma (olasz) 0-3 (0-1)

Az állás: 1. AS Roma 6 pont, 2. Bodö/Glimt 4, 3. CSZKA Szófia 1, 4. Zorja Luhanszk 0

D csoport:
CFR Cluj (román)-Randers (dán) 1-1 (0-1)
AZ Alkmaar (holland)-Jablonec (cseh) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. AZ Alkmaar 4 pont, 2. Jablonec 3, 3. Randers 2, 4. CFR Cluj 1

E csoport:
Union Berlin (német)-Makkabi Haifa (izraeli) 3-0 (1-0)
Feyenoord (holland)-Slavia Praha (cseh) 2-1 (2-0)

Az állás: 1. Feyenoord 4 pont, 2. Slavia Praha 3, 3. Union Berlin 3, 4. Makkabi Haifa 1

F csoport:
PAOK Szaloniki (görög)-Slovan Bratislava (szlovák) 1-1 (1-1)
FC Köbenhavn (dán)-Lincoln Red Imps (gibraltári) 3-1 (2-1)

Az állás: FC Köbenhavn 6 pont, 2. PAOK Szaloniki 4, 3. Slovan Bratislava 1, 4. Lincoln Red Imps 0

G csoport:
Vitesse (holland)-Stade Rennes (francia) 1-2 (1-0)
Tottenham Hotspur (angol)-NS Mura (szlovén) 5-1 (2-0)

Az állás: 1. Tottenham Hotspur 4 pont (7-3), 2. Rennes 4 (4-3), 3. Vitesse 3, 4. Mura 0

H csoport:
Omonia Nicosia (ciprusi)-Qarabag FK (azeri) 1-4 (1-0)
FC Basel (svájci)-Kairat Almati (kazah) 4-2 (3-0)

Az állás: 1. Qarabag 4 pont (4-1), 2. FC Basel 4 (4-2), 3. Kairat Almati 1 (2-4), 4. Omonia Nicosia 1 (1-4)