Európa-liga: nagyot küzdött, de kikapott a Betistől a Ferencváros

A magyar bajnok Ferencváros sokáig döntetlenre állt hazai pályán a Real Betis ellen ám végül 3-1-re kikapott spanyol ellenfelétől az Európa-liga mai játéknapján.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Története során másodszor szerepelt Budapesten a Real Betis és a sevillai csapat a lehető legerősebb összeállításában érkezett a Groupama Arénába: többek között a veterán klubikon Joaquin, a világbajnok Nabil Fekir és a Copa America-győztes Germán Pezzella is Manuel Pellegrini rendelkezésére állt.

Az első komolyabbnak nevezhető lehetőség a ferencvárosiak előtt adódott a 11. percben ám Myrto Uzuni távoli lövése fölé ment. A Betis ezután átvette az irányítást és Rodri beadását követően Nabil Fekir könnyedén emelt Dibusz Dénes kapujába. A gólt követően nem tört meg a magyar bajnok ám a hazaiak sokáig nem voltak igazán veszélyesek az ellenfél kapujára. A 33. perctől viszont egyértelműen felpörögtek az események: előbb Sammy Mmaee majd Kristoffer Zachariassen tette próbára Rui Silva képességeit. Bár Dibusznak is kellett egyet védenie a félidő hajrájában, nem volt kérdés, hogy a hazaiak átvették a játék irányítását. Ryan Mmaee lövése ugyan még mellé ment, de a 43. percben megszületett az egyenlítő gól: Uzuni agresszívan szerelte Pezellát majd 19 méterről jobbal kilőtte a bal alsó sarkot.

Fordulás után is jól játszott a Ferencváros, Uzuni a 49. percben akár növelhette is volna a góljai számát, ám mellé lőtt. A vendégek keményen játszottak, de sokáig a cseréiket követően sem tudtak reális veszélyt jelenteni Dibusz kapujára. Éppen emiatt is jött váratlanul az, ami a 76. percben történt: Fekir szöglete megpattant Henry Wingon és a labda Dibusz fölött a kapuba hullott. Peter Stöger megpróbált változtatni és a ferencvárosiak igyekeztek is támadni. Az ötperces ráadás során szögletet rúghattak a hazaiak, akiktől még Dibusz is előre ment. A sarokrúgásba Sammy Mmaee ért be ám a marokkói játékos fejese 5 méterről fölé ment. A hazaiak kitámadtak és ezt kihasználta a Betis: Christian Tello futotta le a védőket, majd 15 méterről védhetetlen lövést küldött kapura, kialakítva a 3-1-es végeredményt.

A Ferencváros így nagy küzdelemben alulmaradt jóval esélyesebb ellenfelével szemben és két forduló után 0 ponttal áll. A magyar bajnok a szintén két vereséggel kezdő Celticcel mérkőzik a harmadik fordulóban.

Ferencváros-Real Betis  1-3 (1-1)

Groupama Aréna, 16 759  néző, v.: Roi Reinshreiber (izraeli)
Ferencváros: Dibusz - Wingo, Botka (Zubkov, 82.), Blazic, S. Mmaee, Civic - Vécsei, Laidouni (Loncar, 89.), Zachariassen (Nguen, 61.) - Uzuni, R. Mmaee
Real BetisRui Silva - Montoya, Pezzella, Bartra, Álex Moreno - Akouokou (Rodríguez, 57.), Guardado - Rodri (Roger, 81.), Fekir, Joaquin (Tello, 57.) - Borja Iglesias (Willian José, 57.)

gólszerzők: Uzuni (44.), illetve Fekir (17.), Wingo (76., öngól), Tello (95.)
sárga lap: Laidouni (86.), illetve Akouokou (41.), Montoya (58.), Rodri (79.)