Kerékpár: Pogacar nyerte a lombardiai körversenyt, Valter Attila a legjobb 15-ben

A szlovén Tadej Pogacar győzelmével zárult a klasszikus lombardiai körverseny. Valter Attila a 12. helyen ért célba a legendás egynapos viadalon.

Fotó: Getty Images

Ma rendezték az idei Monumentumok (öt egynapos klasszikus) utolsó versenyét a 115. lombard körversenyt. A verseny 239 kilométeres távjának különlegessége volt, hogy Comóból Bergamóba tekertek a versenyzők a szokásos útvonal helyett, amely épp a mai fordítottja. Két magyar is ott volt a mezőnyben Valter Attila és Fetter Erik személyében, utóbbi megpróbált bekerülni a nap eleji 10 fős szökésbe, de nem járt sikerrel.

A győzelemért a szlovén Tadej Pogacar és az olasz Fausto Mastana küzdött egymással, végül Pogacar nyert. A szlovén klasszis idén kimagasló évet tudhat maga mögött: mivel első lett a Liege-Bastogne-Liege versenyen is, így két Monumentumon diadalmaskodott valamint sorozatban másodszor nyert a Tour de France-on és még az olimpián is bronzérmes volt. A harmadik helyről sprintbefutó döntött melyet Adam Yates szerzett meg.

Valter Attila a 12. helyen ért célba, ezzel a legjobb magyar helyezést érte el a Monumentumok történetében. Fetter Erik nem tudta befejezni a versenyt.