WTCR: hatodik lett Michelisz a franciaországi záró futamon

A hatodik helyen zárta a túraautó-világkupa (WTCR) második franciaországi futamát Michelisz Norbert, míg a győzelmet Jean-Karl Vernay szerezte meg.

Fotó: Origo

A verseny előtt Yvan Muller szerezte meg a pole pozíciót, Michelisz Norbert a harmadik, míg Boldizs Bence a 17., Tassi Attila pedig a 18. helyről vághatott neki a franciaországi versenyhétvége második futamának.

A rajtot követően Jean-Karl Vernay szinte azonnal átvette a vezetést, míg Michelisznek Santiago Urrutiaval szemben kellett védekeznie. Tassi egy helyet javított, míg Boldizs visszaesett a mezőny végére.

Az ötödik körre Vernay már másfél másodperccel vezetett, Muller azonban nem tudta lerázni Michelszt, aki a tizedik körben már támadási pozícióba került. A magyar versenyzőt végül a 16. körben Urrutia kissé meglökte, aki aztán két körrel később meg is előzte Micheliszt, akit Frédéric Vervisch is elkerült.

A tervezett leintés előtt egy körrel Yvan Muller eltalálta az egyik pálya melletti bólyát, így megérkezett a safety car a pályán, amely fél körrel a futam vége előtt hagyta el a pályát. Ehrlacher próbálta meg kihasználni ezt a fél kört, kissé meglökte Micheliszt, aki előtt egy hajszállal ért a célba.

A futamot végül Vernay nyerte meg Muller és Urrutia előtt, Michelisz a hatodik, Tassi a 16., míg Boldizs a 19. helyen zárt.

A következő futamot november 6-7-én rendezik Olaszországban, az Adria International Racewayen

WTCR
FRANCIAORSZÁG, MÁSODIK VERSENY
1. Jean-Karl Vernay (francia, Hyundai)
2. Yvan Muller (francia, Lynk & Co)
3. Santiago Urrutia (uruguayi, Lynk & Co)
4. Frédéric Vervisch (belga, Audi)
5. Yann Ehrlacher (francia, Lynk & Co)
6. Michelisz Norbert (magyar, Hyundai)
...
16. Tassi Attila (magyar, Honda)
...
19. Boldizs Bence (magyar, Zengő Motorsport Driver`s Academy)

A világkupa élmezőnye 12 futam után: 1. Yann Ehrlacher (francia, Lynk & Co) 160 pont, 2. Jean-Karl Vernay (francia, Hyundai) 144, 3. Esteban Guerrieri (argentin, Honda) 138, 4. Frédéric Vervisch (belga, Audi) 131, 5. Yvan Muller (francia, Lynk & Co) 126, 6. Santiago Urrutia (uruguayi, Lynk & Co) 125, 7. Michelisz Norbert (magyar, Hyundai) 115 ... 15. Tassi Attila (magyar, Honda) 70 ... 19. Boldizs Bence (magyar, Zengő Motorsport Driver`s Academy) 9