Jégkorong: nagyot küzdött a magyar női csapat, de a csehek mehetnek Pekingbe

A magyar női jégkorong-válogatott 5-1-re kikapott a házigazda Csehországtól a Chomutovban rendezett olimpiai selejtezőtorna zárókörében.

Fotó: Fotó: Andre Ringuette / HHOF-IIHF Images (kofábbi felvétel)

A lengyelek elleni papírformaszerű siker (11-1) és a norvégok felülmúlása (5-3) után a magyar női jégkorong-válogatott ki-ki mérkőzést vívhatott a csehekkel a pekingi olimpiai kvótáért. Nyugodtan lehet történelminek is nevezni az összecsapást, hiszen női csapatunknak első alkalommal nyílt lehetősége kivívni az ötkarikás kvalifikációt. A meccs egyértelmű favoritjai a házigazda csehek voltak akik a két csapat világbajnoki mérkőzését 4-2-re nyerték úgy, hogy a mieink az utolsó harmadban tudták felére csökkenteni a hátrányát.

A hazaiak alig másfél perc után megszerezték a vezetést Klara Hymlarova góljával majd Lenka Serdar is bevette Németh Anikó kapuját. A magyarok eljutottak ugyan helyzetekig, sőt emberelőnyig is, de Vendula Pribylova hamarosan háromra növelte a különbséget. A villámgyors csehek a második játékrész során Samantha Ahn Kolowratova révén eldöntötték a meccset.

A harmadik játékrészben is harcolnia kellett a helyzetek kialakításáért a magyaroknak, és Denisa Krizova egy emberelőny révén belőtte az ötödik cseh találatot A mieink küzdöttek a szépítésért és végül Huszák Alexandra megszerezte a becsületgólt beállítva az 5-1-es végeredményt.

Bár nem sikerült az olimpiára kijutni, a magyar női jégkorong-válogatott így is büszke lehet az elmúlt években mutatott teljesítményére. Csapatunk 2018-ban még a divízió 1/A világbajnokságon is középcsapatnak számított, azóta összejött a feljutás, az A-csoportban van már nyert mérkőzése Lisa Haley csapatának (ráadásul 2022-ben is az elitben szerepelnek Gasparics Fanniék) és most az olimpiai selejtezőtornán is helytálltak a hölgyek.

Végeredmény:

Csehország-Magyarország 5-1 (3-0, 1-0, 1-1)
gól: Hymlarova (2.), Serdar (13.), Pribylova (15.), Kolowratova (28.), Krizova (56.), illetve Huszák (58.)