Kézilabda: döntetlen a Veszprém-Szeged derbin

Nem bírt egymással a Telekom Veszprém és a Pick Szeged a magyar kézilabdabajnokság szuperrangadóján. A két sztárcsapat 26-26-os döntetlenre végzett.

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

1981-ben rendezték az első Veszprém-Szeged mérkőzést, a két csapat összecsapásai azóta nemcsak, hogy rangadóvá nemesedett, de 1991 óta mindössze egyszer nem valamelyikük nyerte a bajnokságot. Természetesen a mostani derbire is százszázalékos teljesítménnyel érkezett mindkét gárda. A hazaiak Dejan Manaszkovot, a vendégek Matej Gabert és Luka Stepancicot voltak kénytelenek nélkülözni.

A meccs elején a Veszprém vezetett majd a 11. percben a vendégeknél volt az előny. Momir Ilic hamarosan időt kért, de a címvédő a huszadik percben már a háromgólos különbségért támadtak a szegediek. Jellemző a félidőre, hogy alig 180 másodperc leforgása alatt annyit változott a helyzet, hogy Juan Carlos Pastornak kellett magához rendelnie játékosait, mivel a hazaiak fordítottak. A szegediektől Nik Henigmant kiütötték amiért megütötte Lékai Mátét, de az emberhátrány ellenére is jobban álltak a Tisza-partiak. A félidő utolsó két gólját viszont veszprémi játékos szerezte így a hazaiak 15-14-ről kezdhették a második játékrészt.

Mindkét tréner kapust cserélt a szünetben, Vladimir Cupara pedig azonnal elkapta a fonalat. A hazaiak a játékrész elején három majd négy góllal is vezettek (20-16), de 22-18-nál emberelőnyben sem tudták ötre növelni a különbséget, sőt a szegediek néhány perc leforgása alatt egyenlítettek. A hazaiak sokáig nem tudtak egy gólnál többre növelni a differenciát, ráadásul Rasmus Lauge Scmidt is piros lapot kapott Bánhidi Bence visszarántásáért. Vladimir Cupara hiába hárított hétméterest a hajrában, Mikler Roland szintén parádézott a szegedi kapuban. A Szeged emberelőnyben játszhatott az utolsó percben és Miguel Martinsnak sikerült is egyenlítenie. A Veszprém még támadhatott 17 másodpercig, de az eredmény már nem változott. A két sztárcsapat április 30-án játszik egymással újra a bajnokságban.

Manuel Strlek és Gasper Marguc öt-öt góllal segítette a hazaiakat, a vendégeknél viszont Sebastian Frimmel nyolcszor, Miguel Martins hatszor, Mario Sostaric pedig ötször volt eredményes.

Telekom Veszprém-Pick Szeged 26-26 (15-14)

Veszprém, játékvezetők: Bócz, Wiedemann.
Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Blagotinsek, Ilic, Jahja 3, Lauge Schmidt 2, Lékai 3, Ligetvári 2, Lukács, Mahé, Marguc 5 (4), Maqueda 1, Nenadics 3, Nilsson 2, Sipos, Strlek 5. Edző: Momir Ilics.
Szeged: Alilovic, Mikler (kapusok), Bánhidi 2, Blonz, Bodó, Bombac 1, Frimmel 8 (4), Garciandía 1, Henigman, Mackovsek 2, Martins 6, Radivojevics, Rosta, Sostaric 5 (1), Tönnesen 1. Edző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/5, ill. 5/8.