NBA: LeBron James kiállítása ellenére is nyert a Lakers (videó)

A Los Angeles Lakers 121-116-ra győzött Detroitban az NBA mai játéknapján annak ellenére is, hogy LeBron Jamest kiállították.

Nikola Jokics nélkül esélye sem volt a Denvernek arra, hogy győzzön Phoenixben, és a Suns 48 pontos első negyed (minden idők második legjobb teljesítménye a franchise történetében) után végül 126-97-re győzött. Ez volt az előző szezon nagydöntősének 12. sikere egyhuzamban.

Anthony Davis 30, Russell Westbrook 26 ponttal terhelte meg a Detroit gyűrűjét és szükség is volt az extrára a sztároktól mivel LeBron Jamest a harmadik negyedben kiállították. Korunk legjobb kosárlabdázójának akkor ért véget a meccs amikor lekönyökölte Isiah Stewartot. A sértettet úgy kellett lefogni, hogy ne vegyen elégtételt, így ő is mehetett zuhanyozni.

Steph Curry takarékon játszott, de a ligaelső Golden State megnyerte a tizenötödik meccsét is (tizenhétből). A Warriors játékosai közül Jordan Poole 33, Andrew Wiggins 32 pontot dobott a Toronto Raptors ellen.

Phoenix Suns-Denver Nuggets 126-97
Detroit Pistons-Los Angeles Lakers 116-121
Golden State Warriors-Toronto Raptors 119-104
Los Angeles Clippers-Dallas Mavericks 97-91
Chicago Bulls-New York Knicks 109-103