NFL: a legjobb thrillereket idézte a Chargers-Steelers mérkőzés (videó)

A Los Angeles Chargers hihetetlenül fordulatos mérkőzésen 41-37-re verte a Pittsburgh Steelerst az NFL 11. játékhetének utolsó vasárnapi mérkőzésén.

41-15-re győzött az Indianapolis a Buffalo Bills ellen. A meccs hőse a Colts futója Jonathan Taylor volt aki nem kevesebb mint 4 touchdown-t szerzett és összesen 205 yardot futott a mérkőzésen.

Nagyszerű meccset hozott az NFC Északi csoportjának rangadója a Minnesota és a Green Bay között. Aaron Rodgers 385 yardot (4 TD), Kirk Cousins 341 yardot (3 TD) passzolt 169-et Justin Jeffersonnak. A meccs az utolsó pillanatokban 31-31-re állt és Greg Joseph ekkor nyerte meg egy mezőnygóllal a minnesotaiaknak a meccset.

Három negyed után 27-10-re vezetett a Los Angeles Chargers a Pittsburgh Steelers ellen és így úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés. Az utolsó negyedben aztán igazi klasszikussá érett a találkozó miután a csapatok 51 pontot szereztek negyedóra leforgása alatt. A vendégek alig négy perc alatt tíz pontot csökkentettek a hátrányukon, Austin Ekeler viszont visszaállította a két labdabirtoklásnyi különbséget. A hazaiak ezután viszont közel voltak az összeomláshoz: a Pittsburgh ismét szépített majd egy eladott labda után Pat Freiermuth hatpontosa már az egyenlítést, Chris Boswell mezőnygólja pedig vezetést jelentette a Steelersnek. Nem volt azonban még vége a fordulatoknak: két perccel a vége előtt a Chargers irányítója Justin Herbert 53 yardos átadásából Mike Williams befutott az ellenfél célterületére.

Ben Roethlisberger visszatért a koronavírusból és a Steelers irányítója 273 yardot passzolt és 3 TD-passzt osztott ki, de a védelem miatt így sem nyert csapata. A túloldalon Justin Herbert 382 yardot passzolt, 90-et futott (3 TD 1 Interception). Austin Ekeler 2011 óta az első játékos az NFL-ben aki két futott és két elkapott touchdownt jegyzett egy mérkőzésen.

Las Vegas Raiders–Cincinnati Bengals 13–32
Kansas City Chiefs–Dallas Cowboys 19–9
Seattle Seahawks–Arizona Cardinals 13–23
Los Angeles Chargers–Pittsburgh Steelers 41–37
Buffalo Bills–Indianapolis Colts 15–41
Carolina Panthers–Washington Football Team 21–27
Chicago Bears–Baltimore Ravens 13–16
Cleveland Browns–Detroit Lions 13–10