Ázsiai BL: a bombagóllal indító Al-Hilal nyerte a döntőt (videó)

Az Al-Hilal nyerte az ázsiai kontinens legrangosabb klubsorozatát miután a rijádi döntőben 2-0-ra legyőzte a Pohang Steelerst.

Al-Hilal - Pohang Steelers 2-0

A szaúdiak és a dél-koreaiak is a negyedik győzelmükért léptek pályára Rijádban a fináléban. A szinte hazai pályán küzdő Al-Hilal rögtön az első percben sokkolta ellenfelét, hiszen Nasser Al Dawsari bombagóljával szinte azonnal előnybe került. A Pohang akár fordíthatott is volna az első félidőben, de Abdullah Al Maiouf kapus túljárt Jin-Ho Sin és Sang-Hyub Lim eszén is. A második félidőben aztán Moussa Marega gólra váltotta a korábban a Lyont is erősítő Bafetimbi Gomis passzát növelve a különbséget. Matheus Pereira akár a harmadik szaúdi gólt is megszerezhette volna, de ő kihagyta a lehetőségét.

Az Al-Hilal így végül 2-0-ra győzött és 1991, 2000 és 2019 után negyedszer lett Ázsia legjobb csapata. A bajnok indulhat a következő klubvilágbajnokságon, míg a Pohang 2009 óta várhatja az újabb BL-győzelmet.