Bajnokok Ligája: Ronaldo és Sancho továbblőtte a MU-t (videó)

A Manchester United 2-0-ra győzött a Villarreal otthonában és így egy fordulóval a csoportkör vége előtt továbbjutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe.

E-csoport

A Bayern München azzal a tudattal léphetett pályára a kijevi hóesésben, hogy győzelem esetén továbbjutott, a Dinamo Kijevnek viszont nincs esélye a továbblépésre. A bajorok a 14. percben szerezték meg a vezetést, amikor is Robert Lewandowski ollózó mozdulattal juttatta a kapuba a labdát. A Bayern irányította a játékot és a félidő vége előtt megduplázta a különbséget, ekkor Kingsley Coman volt eredményes. A hó elolvadt a második félidőre, és a hazaiak a müncheni védelem hibáit kihasználva kétszer is helyzetbe kerültek. Ezek a lehetőségek még kimaradtak, de Gyenisz Garmas a 70. percben szépített. A hátralévő időben Lewandowski illetve a kijevi Cigankov sem tudta kihasználni a lehetőségeit, így 2-1-es müncheni győzelem született.

Dinamo Kijev-Bayern München 1-2 (Harmas 70., ill. Lewandowski 14., Coman 42.)

F-csoport

Néhány perc késéssel kezdődött a mérkőzés mivel a videórendszert javítani kellett. Az első félidő nem hozott érdemi eseményt, maximum annyit, hogy Yeremi Pino sárga lapot kapott és így nem játszhat a hatodik fordulóban. David De Gea védéseivel őrizte a MU az eredményt, de a spanyol kapus a 60. percben produkálta legnagyobb hárítását amikor Manu Trigueros eszén járt túl. Tizenkét perccel a rendes játékidő vége előtt aztán vezetéshez jutottak a manchesteriek: Geronimo Ruli kapus és Capoue nem értették meg egymást, a felperdülő labdát pedig Cristiano Ronaldo a hálóba vágta. A hálóőr öt perccel később ugyan bemutatott egy szép védést, de csapattársai nem tudtak egyenlíteni. Sőt a ráadásban újabb gólt kapott, ekkor Jadon Sancho talált be első alkalommal a United színeiben. A Manchester United bebiztosította a továbbjutását, míg a Villarreal az utolsó körben ki-ki meccset vívhat az Atalantával.

Villarreal-Manchester United 0-2 (C. Ronaldo 78., Sancho 90.)